Trwa ładowanie...

Nowy album Adama Bujaka Kraków Jana Pawła II

Nowy album Adama Bujaka Kraków Jana Pawła IIŹródło: Inne
d260rwo
d260rwo

* Kraków Jana Pawła II, widziany oczami fotografika Adama Bujaka , zaprezentowano w czwartek w Krakowie. Album ukazał się w związku ze zbliżającą się trzecią rocznicą śmierci Jana Pawła II .*

Książka zawiera zdjęcia wykonane przez Adama Bujaka oraz wspomnienia kard. Franciszka Macharskiego o Karolu Wojtyle i późniejszym papieżu Janie Pawle II .
- Kraków był jego cząstką, którą kochał jak siebie samego - powiedział kard. Macharski podczas prezentacji.
Jak zaznaczył, miasto to stało się własnością Jana Pawła II .

Album wydawnictwa Biały Kruk jest opowieścią o Krakowie takim, jakim widział go papież, i jakim widzi go sam fotograf. Zawiera zarówno zdjęcia nowe, jak i archiwalne. Pokazują one wspaniałe widoki miasta i jego kościołów, a także fotografie z pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Krakowa.

Wszystkie teksty w albumie podano także w wersji angielskiej i niemieckiej.

d260rwo

- Każde zdjęcie wymagało skupienia. Ważne było wybranie takiego bloku zdjęciowego, który najlepiej mówiłby o Ojcu Świętym - powiedział o swojej pracy przy albumie Adam Bujak .

*Podczas prezentacji albumu Anna Dymna odczytała młodzieńczy wiersz Karola Wojtyły Ballada wawelskich arkad. * Adam Bujak - artysta fotografik, jest twórcą ponad 100 albumów, wydawanych na całym świecie. Wiele z nich poświęconych jest Janowi Pawłowi II , któremu towarzyszył od 1963 roku.

d260rwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d260rwo