Trwa ładowanie...

Nowe usługi Biblioteki Uniwersyteckiej

Karty katalogowe blisko 5 milionów książek i czasopism Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu dostępne są od wtorku na stronie internetowej

Nowe usługi Biblioteki UniwersyteckiejŹródło: sxc.hu
d2xd0fg
d2xd0fg

Karty katalogowe blisko 5 milionów książek i czasopism Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu dostępne są od wtorku na stronie internetowej - poinformował we wtorek wicedyrektor biblioteki ds. usług Piotr Karwasiński

Przez Internet można zamówić książkę do odpowiadającej nam czytelni, a także za opłatą zamówić skany fragmentów książek i czasopism znajdujących się w zasobie biblioteki.

"To jest wielki przełom w historii naszej biblioteki użytkownicy z całego świata mogą zapoznać się z informacją na temat całego zasobu placówki"- powiedział podczas konferencji prasowej Piotr Karwasiński.

Dodatkowo biblioteka udostępniła swoim użytkownikom multiwyszukiwarkę zasobów elektronicznych, która przeszukuje oprócz bibliotecznych także zasoby Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej, repozytorium prac naukowych powstających na UAM i wszystkich licencjonowanych i otwartych zasobów elektronicznych. Dzięki wyszukiwarce można przejrzeć 50 milionów obiektów zawartych na tych platformach.

Dużym udogodnieniem dla klientów jest tez możliwość zamówienia zeskanowania fragmentu książki czy czasopisma z zasobów biblioteki.

d2xd0fg

"Po wyszukaniu interesującej nas pozycji i określeniu stron kopiowania należy przesłać zamówienie, które zostanie wycenione i po wniesieniu opłaty zeskanowane i przesłane do użytkownika. Będzie można w ten sposób czerpać z naszych zasobów na całym świecie i do tego z poszanowaniem praw autorskich" - dodał Karwasiński.

Biblioteka uruchomiła też całodobową infolinię - portal komunikacyjny dla studentów i naukowców, którzy mogą poradzić się u wyspecjalizowanych doradców na temat fachowych i sprawdzonych zasobów elektronicznych.

Biblioteka Uniwersytecka liczy obecnie 4,8 mln woluminów książek i czasopism w tym liczący ponad 450 tys. woluminów - zbiór specjalny. W jego składa wchodzą starodruki, duża kolekcja map, muzykalia, ikonografia, rękopisy i masoniki. Te ostatnie należą do największych zbiorów w Europie. Każdego roku z zasobów biblioteki korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób.

d2xd0fg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xd0fg