Trwa ładowanie...

Nowe pomysły, nowe filmowe historie

Nowe pomysły, nowe filmowe historieŹródło: Thinkstock
dlojw2u
dlojw2u

Nowy program Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych - recenzje literatury polskiej na potrzeby adaptacji filmowych - jest już dostępny na www.audiowizualni.pl.

Serwis został przygotowany przez KIPA we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Instytutem Książki oraz Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich, przy udziale wielu polskich wydawnictw. Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Program „recenzji” buduje pomost pomiędzy dwoma dziedzinami polskiej sztuki - literatury i filmu - które jeszcze w nie tak dawnej przeszłości przenikały się znacznie intensywniej i były wzajemną inspiracją. Zaprojektowany został jako narzędzie pomocnicze przede wszystkim dla scenarzystów i producentów, poszukujących nowych tematów, pomysłów na fabułę lub bohaterów.

W serwisie można znaleźć opracowane przez doświadczonych ekspertów recenzje i streszczenia współczesnych polskich powieści, które mogą zostać w przyszłości zaadaptowane na potrzeby scenariuszy filmowych.Każda z pozycji opatrzona jest dodatkowymi wskazówkami koniecznych zmian oraz profesjonalnym komentarzem.

Część z omówionych dzieł literackich może zostać w całości przekształcona w scenariusz, w niektórych recenzenci sugerują konieczne zmiany, a w innych wykorzystania wart jest sam pomysł lub któryś z wątków.

KIPA koordynuje dalszy proces pozyskiwania praw do adaptacji wybranych przez twórców lub producentów przedstawionych dzieł literackich. Wszystkie dodatkowe informacje o programie dostępne są na stronie www.audiowizualni.pl.

dlojw2u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlojw2u