Trwa ładowanie...
książę
9 marca 2012, 11:08

Nowatorskie spojrzenie na teksty wielkich myślicieli

Tezaurus Idei, to seria wydawnicza prezentująca nowatorskie spojrzenie na teksty wielkich myślicieli. Kultowe dzieła zostały opracowane przez współczesnych autorów, którzy wskazali jak klasyczne idee praktycznie wykorzystać w dzisiejszym świecie. Już 16 marca ukażą się trzy pierwsze pozycje serii Tezaurus Idei: Karol Marks „Kapitał” w interpretacji Stevea Shipspidea,Niccolo Machiavelli „Książę”opracowany przez Tima Philipsa oraz Adam Smith „Bogactwo Narodów” w interpretacji Karen McCreadie

Nowatorskie spojrzenie na teksty wielkich myślicieliŹródło: "__wlasne
d1l1wlh
d1l1wlh

Tezaurus Idei, to seria wydawnicza prezentująca nowatorskie spojrzenie na teksty wielkich myślicieli. Kultowe dzieła zostały opracowane przez współczesnych autorów, którzy wskazali jak klasyczne idee praktycznie wykorzystać w dzisiejszym świecie. Już 16 marca ukażą się trzy pierwsze pozycje serii Tezaurus Idei: Karol Marks „Kapitał” w interpretacji Steve'a Shipspide'a , Niccolo MachiavelliKsiążę ”opracowany przez Tima Philipsa oraz Adam Smith „Bogactwo Narodów” w interpretacji Karen McCreadie.

Karol Marks twierdził, że ideologie nie odgrywają żadnej roli, jednakże jego własna wpłynęła na historię świata tak jak żadna inna. * Steve Shipspide , publicysta The Economist, w przygotowanym opracowaniu „Kapitału” odkleja od Marksowskiego tekstu metkę komunistycznego manifestu.*Z sukcesem dowodzi jego inspirującej przydatności dla współczesnego świata biznesu. Sięga po liczne przykłady z dziedziny ekonomiki nowoczesnej, prezentujące m.in.: możliwości rozwoju siły roboczej przez pobudzanie kreatywności u pracowników lub sposoby najlepszego zastosowania nowych technologii, strategii i systemów.

Analiza sposobu, w jaki ludzie zdobywają, utrzymują, a potem tracą władzę autorstwa Niccolo Machiavelliego , w rękach Tima Philipsa , stała się podręcznikiem pokazującym jak zarządzać wydarzeniami aby osiągać korzyści.Autor, którego styl literacki znany jest czytelnikom „The Observer”, „Guardian” czy „The Times”, w interesujący sposób odnosi historię „Księcia” do współczesnego świata biznesu. Zwraca uwagę na elementy istotne w drodze do sukcesu i władzy, takie jak m.in.: przyjaźni z wrogiem swojego wroga, komunikacji postawy za pomocą czynów oraz o największej z porażek – finale sukcesu.

„Bogactwo Narodów” w interpretacji Karen McCreadie , autorki wielu książek z dziedziny marketingu, to inspiracja dla osób zainteresowanych strategicznym zarządzaniem zasobami ludzkimi. Opublikowana w 1776 roku praca Adama Smitha , ojca globalizacji i pioniera wielu teorii ekonomicznych, uchodzi za najbardziej wpływową książkę wszech czasów. Nowe spojrzenie na zawarte w niej treści pozwala czerpać z niej praktyczną wiedzę przydatną w pracy współczesnego człowieka biznesu, który dowie się jak wpływać na poprawę wydajności i opracowywać strategię gospodarczą.

d1l1wlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj