Trwa ładowanie...
kultura
23-04-2010 13:36

Nowa ramówka TVP Kultura

Nowa ramówka TVP KulturaŹródło: Inne
d451jep
d451jep

Nowe programy publicystyczne oraz magazyny tematyczne, pasma filmowe oraz pasma adresowane do dzieci – to niektóre z propozycji nowej ramówki TVP Kultura.

Nowością na antenie będzie m.in. talk-show prowadzony przez Wojciecha Klata „Socjopaci”, emitowany od stycznia w co drugi czwartek o godz. 23.00. Bohaterami pierwszych odcinków będą Dorota Masłowska , Wilhelm Sasnal oraz Piotr Waglewski.

Kolejna nowość to program „Trzeci punkt widzenia” prowadzony przez Marka Cichockiego, Dariusza Gawina oraz Dariusza Karłowicza, którzy skomentują trzy najciekawsze wydarzenia mijającego tygodnia. Premiera w najbliższą sobotę ok. godz. 22.

W piątki o godz. 17.50 nadawany będzie przewodnik po wydarzeniach kulturalnych „Na weekend” prowadzony przez Magdę Juszczyk.

Na antenie pojawi się cykl półgodzinnych magazynów tematycznych nadawanych po godz. 22. We wtorki będzie to program „Sceny ze sceny”, czyli prowadzone przez Łukasza Drewniaka rozmowy o teatrze; w środy – magazyn literacki „Czytelnia”; w czwartki – „Następny seans filmowy”, czyli magazyn filmowy prowadzony przez Michała Chacińskiego; w piątki – magazyn muzyczny z Jackiem Hawrylukiem i Bartkiem Chacińskim „Co słychać?”.

d451jep

Ponadto od stycznia w środy o godz. 19.00 emitowane będzie nowe pasmo filmowe „Ulice PRL-u”; w ramach którego zobaczymy m.in. „Jana Serce”, „Polskie drogi”, „Dom”. We wtorki o godz. 18.00 obejrzeć będzie można polskie filmy dokumentalne z ostatnich lat, natomiast w niedziele o godz. 15 emitowane będą seriale historyczne, które powstały w latach 70., m.in. „Królowa Bona”.

W nowej ramówce pojawią się także koncerty, spektakle teatralne, widowiska operowe i filmy fabularne z całego świata.

W poniedziałki o godz. 20.30 zobaczyć będzie można filmowe adaptacje literatury m.in. „Weiser” Wojciecha Marczewskego na podstawie powieści Pawła Huelle . W lutym z okazji rocznicy urodzin i śmierci Bohumila Hrabala pokazane zostaną adaptacje jego twórczości, m.in. „Pociągi pod specjalnym nadzorem”.

W każdy wtorek o godz. 20.30 widzowie będą mogli obejrzeć spektakle teatralne, zaś w środy o godz. 20.30 koncerty muzyki rozrywkowej z całego świata. W czwartki o godz. 20.30 emitowane będą filmy największych twórców kina, a w piątkowe wieczory – najwybitniejsze spektakle operowe i baletowe.

d451jep

W soboty o godz. 20.30 emitowane będą najgłośniejsze współczesne filmy fabularne z całego świata, m.in. „Fucking Amal”, „Mikrokosmos”, „Czarny kot, biały kot”, zaś w niedzielne wieczory – filmy fabularne wybrane przez gości TVP Kultura.

Nowością od stycznia są także pasma i cykle adresowane do dzieci. W czwartki o godz. 19.50 nadawany będzie „Bajkonurrr...”, czyli program dla dzieci od lat trzech i ich rodziców, w którym artyści czytają najciekawsze współczesne książki dla dzieci.

We wtorki o godz. 19.00 TVP Kultura przedstawi „Serial dla młodego widza”, m.in. „Wakacje z duchami”, „Do przerwy 0:1”, „Podróż za jeden uśmiech” oraz „Stawiam na Tolka Banana”.

W każdą sobotę o godz. 15.00 emitowane będzie „Kino lektur szkolnych”. Już w styczniu obejrzeć będzie można m.in. „Zemstę” i „Ferdydurke” zaś w lutym „Zbrodnię i karę” oraz „Katarynkę”.

d451jep
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d451jep

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj