Trwa ładowanie...

Nowa powieść Tolkiena niebawem w sprzedaży

Nowa powieść Tolkiena niebawem w sprzedażyŹródło: Inne
d1vn190
d1vn190

Nieukończona książka autora Władcy pierścieni , J.R.R. Tolkiena , będzie do kupienia już w kwietniu. Powieść Dzieci Hurina została dokończona przez syna słynnego pisarza, Christophera.

Dzieci Hurina, które Tolkien zaczął pisać w 1918 roku, trafią do amerykańskich i brytyjskich księgarń 17 kwietnia. Christopher Tolkien spędził 30 lat, kompletując historię według szkiców zapisanych przez ojca.

d1vn190

Fragmenty Dzieci Hurina zostały już wcześniej opublikowane. Trylogia J.R.R. Tolkiena sprzedała się w ponad 50 mln egzemplarzy. Zekranizował ją reżyser Peter Jackson, osiągając ogromny sukces kasowy i artystyczny.

– Od dawna wydawało mi się, że długa wersja _Dzieci Hurina_ powinna zostać przedstawiona jako osobne dzieło – oświadczył Christopher Tolkien.

W historii pojawiają się elfy i krasnoludy, podobnie jak w innych książkach wielkiego pisarza.

Brytyjskie wydawnictwo HarperCollins nie ujawnia dokładnych szczegółów na temat książki. Jednak znany już opis epicka historia przygody, tragedii, braterstwa i heroizmu dla rzeszy fanów Tolkiena na pewno brzmi znajomo.

Książka będzie opatrzona rysunkami i malowidłami Alana Lee. Dzieci Hurina to pierwsza nowa po Silmarillionie (wydana w 1977 r.) książka J.R.R. Tolkiena .

d1vn190
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vn190