Trwa ładowanie...

Nowa powieść Olgi Tokarczuk

Nowa powieść Olgi TokarczukŹródło: Inne
d13vgbj
d13vgbj

* Prowadź swój pług przez kości umarłych - taki tytuł nosi nowa powieść Olgi Tokarczuk , która trafi do księgarń na początku grudnia. Wydawca opisuje nową książkę autorki Biegunów jako thriller moralny.*

Akcja powieści rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko – kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych. Jej pasją jest astrologia, a wielką miłością - wszelkie zwierzęta. Gdy dzieje im się krzywda, Janina staje w ich obronie i upomina się o szacunek dla nich.

Nikt nie przejmuje się kobietą, która uważa, że świat jest odbiciem tego, co zapisane w gwiazdach, a w wolnych chwilach czyta Williama Blake'a. Jednak w okolicy, gdzie mieszka Janina, zaczynają umierać kłusownicy i krzywdziciele zwierząt. Seria zgonów rośnie. Janina ma teorię na temat motywu i sprawcy tych zbrodni, ale policja ignoruje ją, traktując jak nieszkodliwą dziwaczkę.

Prowadź swój pług przez kości umarłych to kolejna, po Biegunach , powieść Tokarczuk wydana w Wydawnictwie Literackim. Poprzednia książka została w ubiegłym roku nagrodzona dwiema nagrodami Nike - przyznaną przez jurorów i czytelników. Nakład Biegunów przekroczył 74 tys. egzemplarzy.

d13vgbj

Olga Tokarczuk urodziła się w 1962 roku w Sulechowie. Z wykształcenia jest psychologiem. Jej debiut powieściowy to wydana w 1993 roku książka Podróż ludzi Księgi , dwa lata później ukazała się jej kolejna książka - E.E. . Ogromny sukces doniosła trzecia powieść Tokarczuk pt. Prawiek i inne czasy (1996), za którą pisarka w 1997 roku otrzymała Paszport Polityki. W tym samym roku otrzymała nagrodę Fundacji im. Kościelskich. Rok później w księgarniach pojawił się Dom dzienny, dom nocny - książka zainspirowana historią okolicy, gdzie pisarka mieszka - Sudetami i wsią Nowa Ruda. Inne książki Tokarczuk to m.in. Gra na wielu bębenkach (2001), esej Lalka i perła (2000) i Ostatnie historie (2003). W zeszłym roku Tokarczuk dostała literacka nagrodę Nike za Biegunów .

d13vgbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13vgbj