Trwa ładowanie...

Nowa powieść Hornby’ego

Nowa powieść Hornby’egoŹródło: Inne
d4dsbe1

Dom Skoczka, najbardziej popularne miejsce wśród londyńskich samobójców. Sylwester. I cztery przypadkowe osoby. W chwili, gdy ktoś chce skoczyć w dół tych parę osób stanowi tłum.

Martin Sharp miał żonę, dzieci i świetną pracę. Życie rozpada mu się jak domek z kart. To skutek romansu z piętnastolatką. Maureen ma kłopoty finansowe i od 19 lat nie była na wakacjach. Jess to nastolatka nieradząca sobie z rodzicami i miłością. JJ jest sfrustrowanym muzykiem ze Stanów Zjednoczonych, który w Londynie pracuje jako dostawca pizzy.

Skoczą?

Długa droga w dół to najnowsza powieść Nicka Hornby’ego. Jej premiera zaplanowana jest na 29 kwietnia.

Nick Hornby zawsze marzył o karierze scenarzysty filmowego. Zamiast tego pisze powieści, które błyskawicznie trafiają na ekrany. Trzy filmy nakręcone na podstawie jego książek: Futbolowa gorączka (1997), Przeboje i podboje (2000), Był sobie chłopiec (2002), stały się kinowymi przebojami. Autor studiował w Cambrigde, pracował jako lektor i recenzent. Jego książki stają się światowymi bestsellerami, przekładane są na kilkanaście języków, a ich sprzedaż osiąga poziom kilku milionów egzemplarzy. W swoich opowieściach Hornby koncentruje się na męskich słabościach, stanach kryzysowych, natręctwach. Jednak po jego książki sięgają również kobiety. Jest to zapewne zasługa poczucia humoru pisarza i jego umiejętności konstruowania komicznych sytuacji. Najszersze grono miłośników znalazł Hornby wśród pokolenia trzydziestolatków.

d4dsbe1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dsbe1