Trwa ładowanie...

Nowa książka Rafała A. Ziemkiewicza wkrótce w księgarniach!

Już 19 października na księgarskich półkach pojawią się „Myśli nowoczesnego endeka”, zupełnie nowa książka Rafała A. Ziemkiewicza 

Nowa książka Rafała A. Ziemkiewicza wkrótce w księgarniach!Źródło: "__wlasne
d1z829x
d1z829x

Już 19 październikana księgarskich półkach pojawią się Myśli nowoczesnego endeka”, zupełnie nowa książka Rafała A. Ziemkiewicza . Adresowana nie tylko do obserwatorów życia politycznego, ale wszystkich, którzy nie mogąc odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości, popadają coraz głębiej w marazm, apatię i obojętność.

Dlaczego endecja? Bo endecją obecnie się straszy. Mało kto wie, co ten skrót oznacza i co się za nim w istocie kryje – ale każdy odbiorca medialnego przekazu wielokrotnie odbierał komunikaty, że jest to coś najstraszniejszego, najobrzydliwszego, coś, czego się trzeba bać i czego uniknięcie rozgrzesza wszystkie wady III RP.

Rafał A. Ziemkiewicz rozprawia się z tymi obiegowymi „prawdami” i dowodzi, że Polska owszem, dla Polaków – ale wszystkich. Odwołując się do endeckiej szkoły myślenia o Narodzie, dla Narodu i w kategoriach Narodu, odrzuca ideały, które do naszych czasów już nie przystają. Piętnuje te, których trzeba się wstydzić i wreszcie na powrót przywołuje wartości, których teraz zwyczajnie potrzebujemy.

Można się wizją kreśloną przez Ziemkiewicza zafascynować. Można z nią polemizować lub zwyczajnie odrzucić. Warto jednak ją poznać, choćby dla punktu odniesienia do własnych poglądów, dla określenia własnego miejsca w kraju.

O poradniku nowoczesnego endeka będzie się w Polsce mówiło.

d1z829x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z829x