Trwa ładowanie...

Nowa książka autora bestsellera "Blackout". Będziesz chciał wypłacić z banku wszystkie pieniądze

Debiutancka powieść Marca Elsberga "Blackout” sprzedała się w milionie egzemplarzy, została przetłumaczona na 15 języków i wywołała popłoch. Wizja odciętej od prądu Europy była tak bliska rzeczywistości, że niektórzy czytelnicy przyznawali się do robienia zapasów na wypadek prawdziwego blackoutu. Czy po przeczytaniu "Chciwości” masowo zaczniemy wypłacać z banków wszystkie pieniądze?

Share
Nowa książka autora bestsellera "Blackout". Będziesz chciał wypłacić z banku wszystkie pieniądzeŹródło: fot. Clemens Lechner
d2308p0

Cyfrowe bestie takie jak Amazon, Facebook czy Google gromadzą zyski w tempie szybszym niż ktokolwiek kiedykolwiek wcześniej w historii. Już dzisiaj większość światowego majątku należy do garstki najbogatszych. Firmy posiadają rezerwy finansowe większe niż państwa. Ich zyski nie stają się jednak udziałem pracowników.

Dlaczego ludzie, którzy mają więcej pieniędzy, niż są w stanie kiedykolwiek wydać, nie chcą się nimi dzielić? Zdaniem Marca Elsberga, autora "Chciwości”, nierówności będą się jeszcze powiększać. W odpowiedzi na zagrożenie bankructwem banków, korporacji i państw wściekli ludzie wyjdą na ulice na skalę dotychczas niespotykaną. Czeka nas kryzys większy niż w 2008?

Bezpieczni będą tylko najbogatsi. Przed agresją ubożejącego społeczeństwa i katastrofą klimatyczną wywołaną ślepą rządzą zysku ukryją się w bunkrach. Ta wizja nie ma w sobie nic z political fiction. Przecież już dzisiaj wprost mówi się o magnatach z Doliny Krzemowej, którzy budują rozległe, całkowicie samowystarczalne posiadłości z bunkrami, lądowiskami i zapasami żywności na lata. Oni są gotowi na przyjście armagedonu. A co my zrobimy, jeśli któregoś dnia bank, w którym zbieraliśmy oszczędności całego życia, ogłosi upadłość i odmówi wypłacenia nam pieniędzy?

d2308p0

"Chciwość” to pasjonujący, oparty na imponującym researchu thriller, którego akcja zamyka się w zaledwie 24 godzinach. Autor zabiera nas w zawrotną podróż przez płonące ulice Berlina i squaty, w których ukrywają się demonstranci, po lobby najdroższych hoteli w stolicy, dachy wieżowców i sale bankietowe, w których tłoczą się piękni i obrzydliwie bogaci przedstawiciele finansjery.

"Dzisiejszej nocy powstaną fortuny” – zapowiada na początku jeden z bohaterów książki. Zwykli obywatele nie zobaczą z nich ani złotówki. Pisarz zdaje się mieć jednak pomysł na to, jak sprawić, aby dobrobyt stał się dostępny dla wszystkich. Chcecie wiedzieć jaki? Premiera 30 października.

Marc Elsberg (ur. w 1967 r. w Wiedniu) pracował jako doradca strategiczny i dyrektor kreatywny w branży reklamowej, pisał teksty do austriackiego dziennika "Der Standard”. Jego debiutancki thriller "Blackout”– wizja sparaliżowanej, pozbawionej prądu Europy – sprzedał się na świecie w milionie egzemplarzy i został przetłumaczony na 15 języków. Kolejny bestseller – "Zero” poruszał problem inwigilacji w Internecie, "Helisa” – skutków inżynierii genetycznej.

Najnowsza książka Elsberga, "Chciwość”, to przerażająco bliska rzeczywistości opowieść o świecie pogrążonym w chaosie, do którego doprowadziła ślepa pogoń za pieniądzem. W księgarniach od 30 października.

d2308p0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2308p0
d2308p0