Trwa ładowanie...
d4mi7fe

Nowa biblioteka poznańskiego uniwersytetu

d4mi7fe
d4mi7fe

Ok. 400 tys. woluminów pomieści otwarta w piątek biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Budowa i wyposażenie obiektu kosztowało przeszło 20 mln zł.

Jak powiedział prof. Józef Tomasz Pokrzywniak, dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, powierzchnia nowej biblioteki jest cztery razy większa od tej którą filolodzy dysponowali do tej pory.

- Dotychczas na wydziale były trzy niezależne biblioteki: polonistyczna, slawistyczna i filologii klasycznej. W nowej bibliotece zastosowano czipy, które mają chronić książki przez kradzieżą. Mamy też kabiny dla osób niedowidzących i kabiny do głośnego odsłuchiwania zbiorów - powiedział.

Jak zapewnił, w nowej bibliotece będzie możliwość rozbudowy magazynów w miarę zwiększającego się księgozbioru.

d4mi7fe

- W naszej bibliotece nie można wyrzucać książek nieaktualnych, bo dla nas stare opracowanie z historii kultury Aleksandra Bruecknera jest tak samo ważne jak najnowsza synteza dziejów kultury. W przylegającym, starym budynku Collegium Maius jest sporo piwnic, które są remontowane i modernizowane - tłumaczył prof. Pokrzywniak.

Budowa biblioteki o powierzchni ponad 2 tys. mkw. trwała od wiosny 2008 roku. Obiekt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz środków własnych uczelni.

d4mi7fe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mi7fe