Trwa ładowanie...

Norman Davies wśród nagrodzonych Honorowym Medalem Europejskim

Norman Davies wśród nagrodzonych Honorowym Medalem EuropejskimŹródło: Inne
d3dfks7
d3dfks7

Historyk prof. Norman Davies , kierownik Katedry Europeistyki w SGH prof. Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska oraz poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jan Olbrycht zostali w czwartek nagrodzeni Honorowymi Medalami Europejskimi, przyznawanymi przez Business Centre Club (BCC).

Honorowy Medal Europejski otrzymują osoby, które promują idee Unii Europejskiej i są ekspertami w publicznych debatach dotyczących integracji europejskiej.

Jak powiedziała prof. Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska, medal przyznany przez przedsiębiorców jest potwierdzeniem, że jej praca ma sens i przynosi efekty. Jak wyjaśniła, od 20 lat zajmuje się analizą procesów integracji europejskiej, pracowała też nad przewidywaniem skutków wstąpienia Polski do UE i była jednym z ekspertów popierających akcesję. Teraz, jak podkreśliła, widać, że członkostwo w UE się opłaca.

d3dfks7

– Najlepszym potwierdzeniem tego jest ogromny sukces, jakim są dobre wyniki w gospodarce, w handlu zagranicznym – dodała.

Według Normana Daviesa fakt, że w ogóle przyznawane są nagrody takim osobom jak Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska i Jan Olbrycht świadczy o tym jak szybko postępuje integracja europejska.

*– Kiedy jak wykładałem na uczelni, nie było czegoś takiego jak europeistyka. Nie było też polskich posłów w Parlamencie Europejskim – mówił Davies , dziękując za przyznane mu wyróżnienie. * Jan Olbrycht natomiast podkreślił, że szczególnie cieszy się z nagrody, ponieważ rzadko się zdarza, że przedsiębiorcy decydują się wyróżnić polityka. Jeśli już więc to robią, musi to oznaczać, ze praca tego polityka jest pożyteczna.

Honorowe Medale Europejskie wręczane są przy okazji przyznawania Medali Europejskich, które są wyróżnieniem dla produktów lub usług najwyższej jakości i dla firm, które wykorzystują możliwości rozwoju jakie daje członkostwo Polski w UE. O to wyróżnienie mogą się ubiegać firmy - członkowie BCC. W czwartek medale otrzymało 96 firm. Mają one prawo do używania znaku medalu na produktach, za które zostały nagrodzone.

d3dfks7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dfks7