Trwa ładowanie...

Noc Bibliotek w sobotę 5 października w 1700 bibliotekach w całej Polsce!

V wydanie akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 5 października pod hasłem "Znajdźmy wspólny język”. To ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsca wspólne, łączące ludzi, lokalne centra żywej kultury i edukacji.

Share
Noc Bibliotek w sobotę 5 października w 1700 bibliotekach w całej Polsce!Źródło: Materiały prasowe
d13k647

Ideą akcji jest pokazanie, jak wielki potencjał społeczny mają biblioteki i jak bardzo się w ostatnich latach zmieniły.

Nocowanie w bibliotece, silent disco między regałami, gwiazdy literatury, skarby ze zbiorów specjalnych, myszkowanie po magazynach, gry i flirty literackie, ekranizacje książkowych bestsellerów, koncerty poezji i rapu, warsztaty międzypokoleniowe i konkursy dla czytelników – to wszystko w 1700 bibliotekach w całej Polsce i w kilku za granicą – do akcji dołączyły m.in. biblioteki w Santiago de Compostela, Mississauga w Kanadzie i w Londynie. Wciąż dołączają kolejne.

Specjalną odsłoną akcji jest w tym roku "Nocny Marek” – w 50. rocznicę śmierci Marka Hłaski. We wszystkich bibliotekach goście będą mogli zagrać w stworzoną z tej okazji grę "Flirt z Markiem Hłaską” z cytatami z jego książek. W kilkudziesięciu bibliotekach dla dzieci będzie można wziąć udział w warsztatach "DoMowy – rodzinne historie o słowach” o językowych dziecięcych przekrętach i oryginalnych rodzinnych powiedzonkach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Uroczysta inauguracja ogólnopolskiej akcji z transmisją na żywo do bibliotek w całej Polsce odbędzie się o godz. 19.00 na scenie w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na warszawskim Mokotowie (ul. Tyniecka 40a). Poprowadzą ją i wystąpią ze specjalnym programem Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi. Wiersz "Wierszowiązałki” warszawskiej poetki Joanny Mueller na inaugurację akcji przeczyta z gośćmi Jarosław Boberek.
Mapa bibliotek w akcji z programami lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.org/mapa

Tak było w poprzednich latach:
youtube.com/watch?time_continue=1&v=vQtiOplyDsc; youtube.com/watch?v=KWoE0NzF5pM; youtube.com/watch?v=VjK-iDu28F0; youtube.com/watch?time_continue=13&v=Lz_rGi8jMFM

Informacje o akcji: nocbibliotek.org

d13k647
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13k647
d13k647