Trwa ładowanie...

Niezdrowa sensacja wypłoszyła duchownego

Niezdrowa sensacja wypłoszyła duchownegoŹródło: Inne
d2b85xf
d2b85xf

Pastor szkockiego Kościoła episkopalnego Michael Fass odchodzi z funkcji proboszcza słynnej kaplicy Rosslyn – napisał w poniedziałek dziennik „The Scotsman”.

Powód: duchowny ma dość niezdrowej sensacji, towarzyszącej książce Kod Leonarda da Vinci i filmowi „Kod da Vinci”, które przekształciły jego miejsce posługi duszpasterskiej w Disneyland.

XV-wieczna kaplica w szkockim regionie Midlothian jest według Dana Browna , autora Kodu Leonarda da Vinci , miejscem, w którym ukryto świętego Graala. Efektem twierdzeń Dana Browna , od których Kościół się odciął, był wzrost napływu turystów odwiedzających Rosslyn Chapel.

Według legend, Graal – inaczej święty Graal, Sangreal – to misa lub kielich, którym miał się posłużyć Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy i do którego Józef z Arymatei zebrał krew z jego przebitego boku.

d2b85xf

* Tylko u nas zobaczysz zwiastun filmu* Tylko u nas zobaczysz zwiastun filmu 61-letni pastor powiedział przyjaciołom, iż „Kod da Vinci” uniemożliwia mu pracę w społeczności liczącej 300 wiernych, ponieważ jego miejsce pracy dla fanów książki Browna stało się rodzajem Disneylandu. Od czasu opublikowania książki w 2003 roku liczba turystów odwiedzających Rosslyn Chapel wzrosła z 9,5 tys. do 117 tys. rocznie.

– Pastor Fass jest poważnym i zaangażowanym duchownym. Zapewne doszedł do wniosku, iż nie może dłużej pełnić posługi, gdy turyści, nie zdając sobie sprawy, że przebywają w żywym kościele, nieustannie przerywają mu nabożeństwa – powiedział szkockiej gazecie jeden z jego przyjaciół.

d2b85xf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b85xf