Nieuchronny podbój świata po chińsku
Inwestycje, które zmienią świat
Juan Pablo Cardenal i Heriberto Araujo w 2011 roku zakończyli projekt odwiedzenia dwudziestu pięciu państw, celem zbadania wpływu Chin na kraje rozwijające się. Pokłosiem tego projektu była książka "Podbój świata po chińsku". Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie praca "Nieuchronny podbój świata po chińsku", traktująca o drugiej fazie internacjonalizacji Chin - wejścia w świat Zachodu.
Juan Pablo Cardenal i Heriberto Araujo w 2011 roku zakończyli projekt odwiedzenia dwudziestu pięciu państw, celem zbadania wpływu Chin na kraje rozwijające się. Pokłosiem tego projektu była książka "Podbój świata po chińsku" . Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie praca "Nieuchronny podbój świata po chińsku" , traktująca o drugiej fazie internacjonalizacji Chin - wejścia w świat Zachodu.
Jej autorzy dowiedli, że Chiny znakomicie wykorzystywały czynnik kryzysu zdobywając kolejne, geopolityczne pola. Kraje rozwijające się są doskonałym narzędziem do zapewnienia sobie na przyszłość dostaw surowców, m.in. poprzez budowę i finansowanie miejscowej infrastruktury. Rozszerzanie wpływu na kraje rozwinięte stanowi zaś idealną okazję, by wprowadzić Chiny do światowej gry - grupy państw pociągających za sznurki. Państwo Środka natomiast idealnie tę okazję wykorzystuje.