Trwa 艂adowanie...

Niemoc nasza powszednia

Niemoc nasza powszednia殴r贸d艂o: Inne
d1x8xe5
d1x8xe5

O ewolucji terroryzmu nowej generacji, wyst臋puj膮cego w XX i XXI wieku, pisze w swojej najnowszej ksi膮偶ce Moc, niemoc i przemoc dziennikarz, komentator i znawca tematyki mi臋dzynarodowej Krzysztof Mroziewicz.

Publikacja ukaza艂a si臋 nak艂adem oficyny wydawniczej Branta.

Zdaniem autora, terroryzm przesta艂 by膰 zaj臋ciem grupy ludzi, a sta艂 si臋 doktryn膮 grupy pa艅stw.

- O ile grupa ludzi terroryzuje innych ludzi, o tyle grupa pa艅stw terroryzuje inne pa艅stwa. Terroryst贸w i pa艅stwa terrorystyczne 艂膮czy, poza doktryn膮 i celem, tak偶e mechanika terroru, kt贸ry stosuj膮 wobec cz艂onk贸w w艂asnych ugrupowa艅 lub - w przypadku pa艅stw - wobec w艂asnych spo艂ecze艅stw - m贸wi艂 podczas promocji ksi膮偶ki Mroziewicz.

Wed艂ug niego, "teraz o terroryzmie pisze si臋 艂atwiej, bo mo偶na powiedzie膰 wszystko, nie udaj膮c, 偶e ruchy narodowowyzwole艅cze unikaj膮 technik terrorystycznych".

Mroziewicz uwa偶a jednocze艣nie, 偶e po do艣wiadczeniach 11 wrze艣nia 2001 roku, a tak偶e z 11 marca 2004 roku, trzeba na nowo napisa膰 definicj臋 terroryzmu.

Moc, niemoc i przemoc sk艂ada si臋 m.in. z artyku艂贸w, kt贸re Mroziewicz drukowa艂 w "Polityce". Na potrzeby ksi膮偶ki dziennikarz dopisa艂 do nich kilka nowych rozdzia艂贸w.

Krzysztof Mroziewicz jest komentatorem "Polityki", doradc膮 ministra spraw zagranicznych. By艂 dziennikarzem redakcji zagranicznej PAP, a w latach 1996-2000 ambasadorem Polski w Indiach.

Jest autorem ksi膮偶ek Guantanamera. Korespondencja z Hawany, Istmo. Biuletyn wiadomo艣ci dobrego i z艂ego, Kabul w okresie postu, Syberia. Wzd艂u偶 Jeniseju (wsp贸lnie z Zenonem 呕yburtowiczem)
.

Moc, niemoc i przemoc obj臋ta jest patronatem Wirtualnej Polski.

d1x8xe5
Oce艅 jako艣膰 naszego artyku艂u:
Twoja opinia pozwala nam tworzy膰 lepsze tre艣ci.

Komentarze

Trwa 艂adowanie
.
.
.
d1x8xe5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie tre艣ci dost臋pnych w niniejszym serwisie - bez wzgl臋du na ich charakter i spos贸b wyra偶enia (w szczeg贸lno艣ci lecz nie wy艂膮cznie: s艂owne, s艂owno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz form臋 (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Sp贸艂ka Akcyjna z siedzib膮 w Warszawie, b臋d膮cej w艂a艣cicielem niniejszego serwisu, bez wzgl臋du na spos贸b ich eksploracji i wykorzystan膮 metod臋 (manualn膮 lub zautomatyzowan膮 technik臋, w tym z u偶yciem program贸w uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powy偶sze zastrze偶enie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu u艂atwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunk贸w umownych lub dozwolonego u偶ytku okre艣lonego przez w艂a艣ciwe przepisy prawa.Szczeg贸艂owa tre艣膰 dotycz膮ca niniejszego zastrze偶enia znajduje si臋tutaj