Trwa ładowanie...
d2inlt2
wiśniewski
23-04-2010 13:23

Nie 10, a 85 tys. za wiersze od Wiśniewskiego

Share
d2inlt2

Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa oraz wytwórnia Universal Music Polska mają zapłacić odszkodowanie w wysokości 85 tysięcy złotych. Takiej kwoty domaga się przebywający w więzieniu Piotr B. za wykorzystanie wierszy i aforyzmów w przeboju zespołu Ich Troje Jeanny - End of the Story.

Żądana kwota ma stanowić wynagrodzenie za bezprawne rozpowszechnianie piosenki na płytach i koncertach, a także zadośćuczynienie za straty moralne. Pozew w tej sprawie trafił już do łódzkiego Sądu Okręgowego.

Dodatkowo więzień domaga się od Wiśniewskiego przeprosin na łamach prasy i na stronie internetowej Ich Troje.

Sprawa zaczęła się w 1998 r. w zakładzie karnym w Potulicach, gdzie koncertowało Ich Troje. Wówczas doszło do spotkania z Piotrem B., odbywającym karę 25 lat pozbawienia wolności.

d2inlt2

Więzień przekazał wokaliście grupy swoje wiersze i aforyzmy, prosząc o ocenę swojej twórczości. Na pożegnanie Wiśniewski zostawił mu swój numer telefonu i adres. Trzy lata później Piotr B. usłyszał w radiu piosenkę Jeanny - End of the Story ze swoimi tekstami.

25 marca br. prawnik Piotra B. wystosował do Universal Music Polska pismo. Zaczęły się rozmowy zmierzające do załatwienia sporu bez udziału sądu. Universal gotów był wypłacić 10 tys. zł.

Podczas spotkań Wiśniewski przekonywał, że Piotr B. przekazując mu swoje teksty upoważnił go do ich wykorzystania. Autor stanowczo temu zaprzecza. Pertraktacje zakończyły się fiaskiem.

d2inlt2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2inlt2
d2inlt2