Trwa ładowanie...

Nic co ludzkie

Nic co ludzkieŹródło: Scena Prapremier InVitro
d4m459f
d4m459f

Podczas V Festiwalu Kultury Żydowskiej będzie można zobaczyć spektakl Sceny Prapremier InVitro „Nic co ludzkie” w reżyserii Pawła Passiniego, Piotra Ratajczaka i Łukasza Witt-Michałowskiego.

„Nic co ludzkie” porusza problemy holocaustu i pogromów żydowskich w powojennej Polsce, rozgrzebując to co wyjątkowo w Polsce zostało przemilczane. Spektakl oparty został na zeznaniach świadków pogromu kieleckiego, na wstrząsających relacjach byłych więźniów KL Auschwitz-Birkenau oraz na fragmentach książki Jana Tomasza Grossa pt. Strach .

„Nic co ludzkie” to projekt trzech reżyserów: Pawła Passiniego, Piotra Ratajczaka i Łukasza Witt-Michałowskiego. Spektakl składa się z trzech części połączonych wspólnym tematem, jaki stanowi zbrodnia. Każdy z artystów odpowie na zadane przez siebie pytanie, dotyczące stałości natury ludzkiej w sytuacji oprawcy, świadka i ofiary zbrodni.
Obsada: Joanna Król, Grażyna Rogowska, Paweł Pabisiak, Szymon Sędrowski, Robert Zawadzki.

”Nic co ludzkie” - 11 września, godz. 21.00, Duża scena Teatru Żydowskiego, Pl. Grzybowski 12/16.

d4m459f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m459f

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj