Trwa ładowanie...

Natascha Kampusch przedstawiła swe wspomnienia

Natascha Kampusch przedstawiła swe wspomnieniaŹródło: afp
dvwh6jh
dvwh6jh

W obecności około 800-osobowej publiczności 22-letnia Austriaczka Natascha Kampusch odczytała w czwartek w wiedeńskiej księgarni Thalia fragmenty swych wspomnień z ośmioletniego przymusowego pobytu w domu mężczyzny, który ją porwał.

Licząca 284 strony książka 3096 dni trafiła na rynek w środę. "Chciałam rozpocząć nowe życie. Teraz jest to tam opisane, teraz nie muszę się już tym więcej zajmować" - uzasadniła Kampusch zebranym napisanie autobiografii. Drżącym chwilami z napięcia głosem odczytała pięć jej fragmentów. Jak pisze austriacka agencja APA, słuchacze byli przejęci i poruszeni. W pierwszym rzędzie widowni siedziała matka autorki Brigitte Sirny.

2 marca 1998 roku 10-letnia wówczas Natascha została uprowadzona przez 44-letniego elektrotechnika Wolfganga Priklopila, który przez następne 8 lat więził ją w piwnicy swej willi na przedmieściu Wiednia. Dziewczynie udało się zbiec 23 sierpnia 2006 roku, a jej gnębiciel popełnił wtedy samobójstwo.

dvwh6jh

Kampusch, która bezpośrednio po odzyskaniu wolności odmawiała zgody na sfilmowanie swej historii, zadeklarowała w czwartek zmianę stanowiska w tej sprawie. "Interesujące byłoby pokazanie tej paranoi sprawcy oraz tego, jak człowiek może żyć w tak małym pomieszczeniu, nie popadając w obłęd"- powiedziała prowadzącemu spotkanie dziennikarzowi austriackiej telewizji Christophowi Feuersteinowi.

"To właściwie materiał hollywoodzki, ale nie będzie tu Hollywoodu, lecz produkcja niemiecka" - zaznaczyła. O bezpieczeństwo imprezy dbał 31-osobowy zespół agentów ochrony, ale do żadnego incydentu niedoszło.

dvwh6jh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvwh6jh