Trwa ładowanie...
d2ghv2b

Najpiękniejsze Książki Roku 2002

d2ghv2b
d2ghv2b

W piątek, drugiego dnia odbywających się w warszawskim PKiN 48. Międzynarodowych Targów Książki, rozstrzygnięto 43. edycję konkursu "Najpiękniejsze Książki Roku". Laureatem nagrody honorowej został grafik i projektant książek, Władysław Pluta.

W konkursie "Najpiękniejsze Książki Roku 2002" wzięło udział 65 wydawnictw, które nadesłały 118 tytułów. Jury pod przewodnictwem Józefa Wilkonia wyróżniło 15 z nich.

Przyznano cztery równorzędne nagrody. Otrzymały je:

  • "Almanach. Polscy ilustratorzy dla dzieci 1990-2002" wydany przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków
  • album "Dante Jerzego Panka" autorstwa Danuty Wróblewskiej, Jana Fejkiela i Giseli Burkamp (Jan Fejkiel Gallery)
  • "Dawna sztuka żydowska w Polsce" napisaną przez Izabellę Reduch- Samkową i Jana Samka (Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe)
  • "Wiersze" Adama Majewskiego (słowo/ obraz i pracownia) Nagrodę honorową otrzymał Władysław Pluta za "wybitne osiągnięcia w projektowaniu książki".

"Najpiękniejsze Książki Roku" to jeden z najstarszych konkursów wydawniczych w Polsce - odbył się on po raz 43. W tym konkursie Polskie Towarzystwo Wydawców Książek nagradza najpiękniejsze i najstaranniej wydane tytuły danego roku.

d2ghv2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ghv2b

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj