Trwa ładowanie...
disney
27-08-2015 14:48

Najnowsza powieść Melissy de la Cruz ''Wyspa potępionych'' nareszcie w Polsce

26 sierpnia 2015 roku nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się "Wyspa Potępionych", nowa powieść Melissy de la Cruz autorki wielu światowych bestsellerów m.in.: serii "Au Pair" i "Klika z San Francisco"oraz cyklu "Błękitnokrwiści". Książka przybliża historię nieznanych dotąd losów dzieci klasycznych bohaterów Disneya. Czytelnik odbywa podróż, która pozwoli odkryć, co działo się z kluczowymi czarnymi charakterami baśni Disneya po słynnej puencie „i żyli długo i szczęśliwie”.  

Najnowsza powieść Melissy de la Cruz ''Wyspa potępionych'' nareszcie w PolsceŹródło: Egmont
dvwwu0k
dvwwu0k

26 sierpnia 2015 roku nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się "Wyspa Potępionych" , nowa powieść Melissy de la Cruz autorki wielu światowych bestsellerów m.in.: serii "Au Pair" i "Klika z San Francisco"oraz cyklu "Błękitnokrwiści". Książka przybliża historię nieznanych dotąd losów dzieci klasycznych bohaterów Disneya. Czytelnik odbywa podróż, która pozwoli odkryć, co działo się z kluczowymi czarnymi charakterami baśni Disneya po słynnej puencie „i żyli długo i szczęśliwie”.

Książkowe przygody czwórki głównych bohaterów, Mal, Evie, Jaya i Carlosa - dzieci Diaboliny, Złej Królowej, Dżafara i Cruelli de Mon, stanowią wstęp do najbardziej oczekiwanej tego lata premiery filmowej Disney Channel - filmu "Następcy".

"Aladyn", "101 Dalmatyńczyków", "Kopciuszek", "Piękna i Bestia" czy chociażby "Czarownica"… wszyscy dobrze znamy te bajki i świat stworzony przez Walta Disneya. Bogactwo różnorodnych postaci, wszechobecna magia oraz niezłomna zasada, że dobro zawsze zwycięża, to głównie składniki tworzące czarujący świat baśni Disneya. Któż z nas jednak nie zastanawiał się, jakie losy spotkały głównych bohaterów po zakończeniu bajki. Melissa de la Cruz stworzyła opowieść o tych wydarzeniach. Pikanterii dodaje fakt, że skoncentrowała się przede wszystkim na tych postaciach, które znamy jako czarne charaktery. Angażujący styl autorki porywa, wciąga czytelnika i sprawia,
że trudno oderwać się od lektury. Mnóstwo przygód trzyma w napięciu do ostatniej strony. Książka jest doskonałą propozycją dla młodych i nieco starszych czytelników.

Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć… Któż to będzie? Podczas wyprawy po Smocze Oko dzieci czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

dvwwu0k

Historia opowiedziana w "Wyspie Potępionych" będzie kontynuowana w jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji tego lata - filmie "Następcy". Polska premiera filmu w kanale Disney Channel już 18 września br. Wkrótce również kolejne książki inspirowane filmem m.in.:* "Pamiętnik Mal", "Księga zaklęć".*Najnowsza produkcja filmowa została wyreżyserowana przez Kenny’ego Ortegę, autora sukcesu serii filmów "High School Musical". Fabuła filmu przenosi nas do królestwa Auradon, rządzonego przez Piękną i Bestię w dniu, w którym ich syn ma przejąć tron. Jedną z jego pierwszych deklaracji jest danie szansy na zmianę swego przeznaczenia potomkom złych bohaterów zesłanych na Wyspę Potępionych. Rozpoczynają oni naukę w elitarnej szkole dobrych bohaterów w Auradon.

W konsekwencji tej decyzji Mal (córka Maleficent ze Śpiącej Królewny), Evie (córka Złej Królowej
z Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków), Jay (syn Dżafara z Aladyna) oraz Carlos (syn Cruelli ze 101 dalmatyńczyków) stają przed największym dylematem życiowym: czy iść w ślady swoich niegodziwych rodziców i pomóc im przejąć panowanie nad światem, czy posłuchać wewnętrznego głosu, który podszeptuje im dobre uczynki i kusi, by wybrali dobro.

dvwwu0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvwwu0k