Trwa ładowanie...
wallander
29-04-2010 15:13

Najnowsza odsłona szwedzkiego serialu „Wallander” premierowo w AleKino!

Już w maju, przed premierą w Szwecji, ale kino! zaprasza na cztery najnowsze odcinki serialu kryminalnego „Wallander” z Kristerem Henrikssonem w roli głównej. Emisje w niedzielne wieczory, od 2 maja o 20:10.

Najnowsza odsłona szwedzkiego serialu „Wallander” premierowo w AleKino!Źródło: AleKino!
d1iy6ej
d1iy6ej

*Już w maju, przed premierą w Szwecji, ale kino! zaprasza na cztery najnowsze odcinki serialu kryminalnego „Wallander”***z Kristerem Henrikssonem w roli głównej. Emisje w niedzielne wieczory, od 2 maja o 20:10.

W produkcję serialu zaangażował się sam Henning Mankell - autor bestsellerowych kryminałów, który wymyślił postać komisarza Kurta Wallandera. Na potrzeby serii pisarz stworzył zupełnie nowe, oryginalne fabuły - w majowych odcinkach Wallander zajmie się m.in. zagadką morderstwa wpływowego biznesmena czy śledztwem w sprawie wybuchu w domku letniskowym. Będzie też musiał uporządkować własne sprawy i zdecydować, czy chce związać swoją przyszłość z Katariną.

Odcinki, które pokaże ale kino!, to jednocześnie cztery ostatnie epizody składające się na drugi sezon serialu. Dwa z nich polscy widzowie zobaczą jako pierwsi - jeszcze przed premierą w Szwecji. W główną rolę wcielił się Krister Henriksson. W sugestywny sposób ukazał Wallandera jako człowieka walczącego z przestępcami, który mimo wieloletniego zawodowego doświadczenia nie potrafi przyzwyczaić się do zła i okrucieństwa kryjących się za fasadą dostatniej szwedzkiej codzienności. Kreacja Henrikssona jest szczególnie ceniona przez wielbicieli kryminałów Henninga Mankell a. Widzowie ale kino! będą mogli ją porównać z rolą Kennetha Branagha z brytyjskiej wersji serialu, której drugi sezon stacja pokazywała w kwietniu.

W związku z premierą czterech najnowszych odcinków szwedzkiego serialu ale kino! zorganizowało dla widzów konkurs. Do wygrania kryminały Henninga Mankella . Szczegóły na stronie internetowej www.alekino.pl.

Daty emisji odcinków:

niedziela, 2 maja, godz. 20:10

Wallander - Duch(Wallander - Season 2, Episode 10: Vålnaden)

d1iy6ej

serial kryminalny, Szwecja, 2010, reż. Mikael Marcimain, wyk. Krister Henriksson Mats Bergman, Dejan Cukic, Lena Endre

niedziela 9 maja, godz.**20:10

Wallander - Dziedzictwo (Wallander - Season 2, Episode 11: Arvet)

serial kryminalny, Szwecja, 2010, reż. Mikael Marcimain, wyk. Krister Henriksson Mats Bergman, Lena Endre, Sverrir Gudnason

niedziela, 16 maja, godz.**20:10

Wallander - Haracz (Wallander - Season 2, Episode 12: Indrivaren)

serial kryminalny, Szwecja, 2010, reż. Kathrine Windfeld, wyk. Krister Henriksson, Mats Bergman, Lena Endre, Emil Forselius

niedziela 23 maja, godz.**20:10

Wallander - Świadek (Wallander - Season 2, Episode 13: Vittnet)

serial kryminalny, Szwecja, 2010, reż. Kathrine Windfeld, wyk. Krister Henriksson, Mats Bergman, Lena Endre, Sverrir Gudnason

Odcinki zostaną wyemitowane w formacie 16:9

d1iy6ej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iy6ej