Trwa ładowanie...

Najlepsze scenariusze pisze Anna Jadowska

Share
Najlepsze scenariusze pisze Anna JadowskaŹródło: Inne
d1te0mi

W polskiej edycji międzynarodowego konkursu scenariuszowego nagrodę Hartley-Merrill zdobyła Anna Jadowska.

Wyróżnienie zdobył jej tekst zatytułowany Z miłości, traktujący o biznesie erotycznym w Polsce. Bohaterowie – młode małżeństwo – zamierza bić seksualny rekord Guinnessa, co zostanie uwiecznione w filmie erotycznym. O kulisach tego przedsięwzięcia opowiada właśnie nagrodzony scenariusz.

Jak powiedziała autorka, w tworzeniu najbardziej interesuje ją moralna motywacja bohaterów. A zwłaszcza powody, dla których łamie się tabu. Według Jadowskiej częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak pieniędzy.

d1te0mi

Scenariusz Jadoskiej został wybrany spośród 126 prac. Autorka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy dolarów; jej tekst zostanie przetłumaczony na język angielski i będzie rywalizował z innymi scenariuszami w międzynarodowej edycji konkursu w Los Angeles. Zwycięzca tej edycji poza nagrodą pieniężną weźmie udział w warsztatach prowadzonych przez Instytut Twórców Filmowych podczas festiwalu w Sundance. Większość nagradzanych w poprzednich edycjach konkursu prac doczekała się filmowej realizacji.

d1te0mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1te0mi
d1te0mi