Trwa ładowanie...

Najlepsze polskie książki na 100-lecie odzyskania niepodległości

Wspólnie z magazynem Prolog i Legimi prezentujemy wam najciekawsze książki, które opowiadają o Polsce i Polakach. Reportaże, ale też fikcja literacka. O polskich i żydowskich gangach u Szczepana Twardocha, przez religijne odłamy Olgi Tokarczuk. Zobaczcie, jakie książki znalazły się w zestawieniu.

Share
d39vm1d

W zestawie znalazło się miejsce zarówno na doceniane również za granicą tytuły Olgi Tokarczuk i Wioletty Grzegorzewskiej, jak i niezwykle popularne w Polsce powieści Zygmunta Miłoszewskiego, Remigiusza Mroza, Szczepana Twardocha czy Magdaleny Witkiewicz.

- Stulecie odzyskania niepodległości to wspaniała, warta uczczenia rocznica. Zależało nam na tym, by ta celebracja była jak najbardziej pozytywna, pozwoliła uciec od codziennych podziałów i konfliktów. Cóż więc może być lepszego niż czytanie i słuchanie książek? Chcemy pokazać, jak wiele ma nam do zaproponowania współczesna polska literatura. Zarówno popularna, jak i ta nieco ambitniejsza, która bywa naszą polską wizytówką na najważniejszych konkursach literackich na świecie. To świetna okazja przede wszystkim dla osób, które rzadko mają okazję sięgnąć po lekturę, by przekonać się o tym samodzielnie w nowoczesnej, cyfrowej formie – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Prolog, to wideo-magazyn dla wszystkich, którzy kochają książki. Kolejne materiały można obejrzeć na ich kanale w serwisie YouTube i na stronie internetowej Legimi.

d39vm1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39vm1d
d39vm1d