Trwa ładowanie...

Najlepsza książka historyczna roku - "Skrwawione ziemie"

Timothy Snyder za książkę „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem” otrzymał tegoroczną nagrodę im. Kazimierza Moczarskiego dla najlepszej książki historycznej

Najlepsza książka historyczna roku - "Skrwawione ziemie"Źródło: "__wlasne
d32wjan
d32wjan

Z przyjemnością informujemy, że Timothy Snyder za książkę „Skrwawione ziemie Europa między Hitlerem a Stalinem” otrzymał tegoroczną nagrodę im. Kazimierza Moczarskiego dla najlepszej książki historycznej.

To już czwarta edycja konkursu o Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego organizowanego wspólnie przez Fundację Agory/Gazetę Wyborczą i Narodowe Centrum Kultury.

W składzie jury Nagrody byli: prof. Władysław Bartoszewski, prof. Andrzej Garlicki, dr Jan Kofman, dr Andrzej Kunert, Tomasz Łubieński, prof. Daria Nałęcz, Juliusz Rawicz, prof. Henryk Samsonowicz, Teresa Torańska oraz Krzysztof Dudek*.

Gala wręczenia Nagrody odbyła się 11 grudnia w Warszawie, w siedzibie Biblioteki Narodowej w Pałacu Rzeczpospolitej. Zwycięzca otrzymał 50 tys. zł oraz statuetkę „Temperówkę” Kazimierza Mocarskiego.

d32wjan

Konkurs dotyczy książek, które ukazały się w Polsce w ubiegłym roku. Zakres tematyczny i czasowy: historia Polski od odzyskania niepodległości w 1918 r. do współczesności. W tym roku w finale konkursu znalazło się 10 tytułów.

Tegoroczną edycję Nagrody objął swym Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
Laureaci Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego poprzednich edycji:
  • 2011 - Andrzej Friszke, „Anatomia buntu. Kuroń, Modzelewski i Komandosi”, Znak, Kraków.
  • 2010 - Bogdan Gadomski, „Biografia agenta. Największy agent policji politycznej II RP Józef-Josek Mutzenmacher (1903-1947)”, Tedson, Warszawa
  • 2009 – Gunnar S. Paulsson, „Utajone Miasto. Żydzi po aryjskiej stronie Warszawy 1940-1945”, Znak, Kraków.
d32wjan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32wjan