Trwa ładowanie...

Nagrody Fundacji Kultury Polskiej rozdane

Nagrody Fundacji Kultury Polskiej rozdaneŹródło: Inne
d1cmx1s
d1cmx1s

Halina Kwiatkowska, Elżbieta Stefańska i 2300Franciszek Ziejka otrzymali Nagrody Honorowe Fundacji Kultury Polskiej za rok 2008. Uroczystego ich wręczenia dokonano w czwartek w Krakowie.

Halina Kwiatkowska jesz wybitną aktorką teatru i kabaretu, pedagogiem krakowskiego PWST, mistrzem i wychowawcą wielu artystów teatru i filmu. Została wyróżniona w uznaniu wielkiego talentu, wybitnych osiągnięć artystycznych na scenach teatru i kabaretu, trwałej obecności w kulturze Krakowa oraz za edukację wielu wspaniałych artystów teatru i filmu.

Elżbieta Stefańska - wybitna klawesynistka, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie - otrzymała nagrodę w uznaniu twórczej obecności w kulturze polskiej, za rozsławianie muzyki polskiej na świecie, za aktywność w rozwijaniu życia muzycznego w Krakowie oraz za owocną pracę pedagogiczna.

Z kolei przewodniczący Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa i jednocześnie prof. UJ, Franciszek Ziejka został wyróżniony w uznaniu twórczej obecności w nauce i kulturze polskiej za znaczący dorobek naukowy i literacki, za troskę o dziedzictwo kulturalne Krakowa.

Fundacja Kultury Polskiej została założona w 1987 roku przez najwybitniejszych polskich artystów, twórców i naukowców mieszkających w Polsce i za granica dla wspierania i promocji polskiej kultury, jej twórców oraz ochrony dziedzictwa narodowego. Fundacja jest niezależną organizacją pozarządową.

d1cmx1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cmx1s