Trwa ładowanie...

Nagrody dla wydawców najlepszych podręczników akademickich

Nagrody dla wydawców najlepszych podręczników akademickichŹródło: Jupiterimages
d4cw5c5
d4cw5c5

Wydawnictwa: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opublikowały w minionym roku najlepsze podręczniki akademickie. Konkurs na najlepsze podręczniki, organizowany przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych, rozstrzygnięto w czwartek podczas 13. Targów Książki w Krakowie.

W tym roku do konkursu zgłoszono 21 książek. Nagradzani są wydawcy, a nie autorzy książek. Jury ocenia poziom edytorski podręczników i ich przydatność dla studentów.

Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych nagrodziło Uczelniane Wydawnictwa Naukowo-Dydaktyczne AGH za Inżynierię biomedyczną pod redakcją Ryszarda Tadeusiewicza. Po raz pierwszy zdobywca tej nagrody otrzymał ufundowaną przez sponsorów statuetkę Gaudeamus.

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymało Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (puchar) za publikację Ochrona przyrody Jerzego Wiśniewskiego i Dariusza J. Gwiazdowicza.

Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej zdobyło nagrodę Targów w Krakowie (stoisko na przyszłorocznych targach) za książkę Technologia chemiczna Aleksandra Ciszewskiego.

d4cw5c5

Przewodniczący jury Piotr Dobrołęcki podkreślił, że jurorzy nie mieli w tym roku dylematów przy wyborze najlepszych podręczników akademickich.Dodał, że obecnie 40 proc. publikowanych w Polsce tytułów ukazuje się w wydawnictwach naukowych i akademickich, a konkurs rozstrzygany w Krakowie (podobnie jak dwa inne, w których nagrody są wręczane podczas Dni Książki Naukowej w Poznaniu) bardzo dużo znaczy dla integracji środowiska.

d4cw5c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cw5c5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj