Trwa ładowanie...
d1hxor6

Nagroda dla „Pożeraczy książek”

d1hxor6

Film „Pożeracze książek” z serii „Magiczne drzewo” w reżyserii Andrzeja Maleszki otrzymał w Chicago prestiżową amerykańską nagrodę Hugo Television Award. Nagrody te są przyznawane produkcjom telewizyjnym z całego świata.

„Pożeracze książek” to opowieść o czarodziejskiej szafie, która zamienia książki ze szkolnej biblioteki w apetyczne ciastka. Po zjedzeniu takiego ciastka można zapamiętać całą wiedzę zawartą w książce, z której zostało ono zrobione.

Seria Maleszki „Magiczne drzewo” rozpoczyna się w Polsce, w dolinie Warty, gdzie pewnego dnia burza przewróciła ogromny dąb – magiczne drzewo. Ludzie – nie znając jego mocy – pocięli drzewo na deski, z których zrobiono potem setki przedmiotów: meble, zabawki, instrumenty i części domów. Wszystkie te rzeczy zachowały cząstkę niezwykłej, magicznej mocy dębu.

Każdy odcinek opowiada niesamowitą historię przedmiotu wykonanego z magicznego drzewa oraz ludzi, do których on trafił, wywołując w ich życiu lawinę niezwykłych zdarzeń. Głównymi bohaterami są dzieci i ich rodziny. Mimo fantastycznego motywu wyjściowego, filmy opowiadają o prawdziwych problemach dzieci i ich rodzin.

d1hxor6

Filmy z serii „Magiczne drzewo” otrzymały już nagrody na wielu festiwalach filmowych, m.in. w Kairze, Montevideo, Bratysławie i Monachium. W ubiegłym roku odcinek "Pożeracze książek" otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii film telewizyjny na 23. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Chicago.

Andrzej Maleszka (ur. 1955) to reżyser i autor scenariuszy filmowych oraz sztuk teatralnych. Jest twórcą m.in. filmów „Mechaniczna Magdalena”, „Jacek”, „Jakub” oraz serialu „Maszyna zmian”.

*Ceremonia wręczenia Hugo Television Awards 2007 odbędzie się w środę w Claudia Cassidy Theater w Chicago. * Nagrody te przyznane będą już po raz 43., w ramach Międzynarodowego Konkursu Produkcji Telewizyjnej w Chicago. Organizatorem konkursu jest jedno z najstarszych stowarzyszeń filmowych w USA, Cinema/Chicago. Hugo Television Awards przyznawane są w różnych kategoriach, m.in. filmom telewizyjnym i kampaniom reklamowym.

Jedna z nagród Hugo Television Awards 2007 przypadła także poświęconemu wydarzeniom kulturalnym programowi TVP Łossskot, prowadzonemu przez Tymona Tymańskiego, Jacka Dehnela i Macieja Chmiela.

d1hxor6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hxor6