Trwa ładowanie...
dziennik
23-04-2010 13:54

Nagrania wideo o Annie Frank dostępne na YouTube

Nagrania wideo o Annie Frank dostępne na YouTubeŹródło: Inne
d4kuc0l

Na YouTube można od środy obejrzeć nagrania wideo poświęcone Anne Frank , żydowskiej dziewczynce z Holandii, autorce słynnego pamiętnika z czasów Holokaustu. Powiadomiło o tym amsterdamskie muzeum jej imienia.

Wśród nagrań są jedyne nakręcone kamerą zdjęcia Anne , pochodzące z 1941 roku, ze ślubu sąsiadów dziewczynki. W kolejnym nagraniu Otto Frank opowiada o swej córce w wywiadzie, którego udzielił w miejscu, gdzie ukrywała się cała rodzina, zanim została zadenuncjowana w 1944 roku. Kolejny film to komentarz Nelsona Mandeli do dziennika Anne , zmarłej w obozie Bergen-Belsen w 1945 r. Przywódca ruchu przeciw apartheidowi opowiada, jak te zapiski dodawały mu odwagi podczas 27 lat, które spędził w więzieniu.

Rodzina Anne Frank wraz z czterema innymi osobami żyła przez ponad dwa lata w kryjówce urządzonej przy domu Franków w Amsterdamie. Dziewczynka prowadziła przez ten czas pamiętnik, odnaleziony przez przyjaciółkę rodziny po jej aresztowaniu.

Otto Frank ocalał jako jedyny z ośmiorga ukrywających się. Dziennik Anne Frank od czasu publikacji w 1947 roku został przetłumaczony na ponad 70 języków.

d4kuc0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kuc0l