Trwa ładowanie...

Na maturze: „Świętoszek” i „Zdążyć przed panem Bogiem”

Charakterystyka głównego bohatera Świętoszka Moliera i przemyślenia na temat godnej śmierci na podstawie Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall - takie tematy do wyboru mieli tegoroczni maturzyści na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym.

Na maturze: „Świętoszek” i „Zdążyć przed panem Bogiem”Źródło: Książki WP
d40wpqa
d40wpqa

Charakterystyka głównego bohatera Świętoszka Moliera i przemyślenia na temat godnej śmierci na podstawie Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall - takie tematy do wyboru

mieli tegoroczni maturzyści na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym.

Według nich, jeden z dwóch tematów do wyboru brzmiał: „Scharakteryzuj głównego bohatera Świętoszka i stosunek trojga innych bohaterów do niego: Orgona, Kleanta i Elmiry”. W arkuszu testu były zamieszczone dwa fragmenty sztuki Moliera.

Maturzyści, którzy wybrali drugi z tematów, mieli, odnosząc się do zamieszczonego w arkuszu fragmentu Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall o Żydzie stojącym na beczce, przedstawić przemyślenia Marka Edelmana na temat godnej śmierci i sposobu wyboru śmierci.

Rozwiązujący test na poziomie podstawowym mieli także m.in. odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu fragmentu wykładu Edwina Bendyka Internet: śmietnik czy sezam kultury wygłoszonego w 2001 r. w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

d40wpqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40wpqa