Trwa ładowanie...

Myśliwski uhonorowany we Francji

Myśliwski uhonorowany we FrancjiŹródło: PAP/Andrzej Rybczyński
d44qf09
d44qf09

* Traktat o łuskaniu fasoli Wiesława Myśliwskiego uhonorowany został francuską Nagrodą Literacka Saint-Emilion za powieść zagraniczną - podaje Instytut Książki. Laureat nagrody otrzymuje transport najlepszych win z tego regionu.*

Uhonorowana w 2007 roku nagrodą Nike powieść Wiesława Myśliwskiego Traktat o łuskaniu fasoli otrzymała francuską Nagrodę Literacką Saint-Emilion za powieść zagraniczną. Laureat przyznawanego od 2001 roku wyróżnienia otrzymuje najlepsze trunki z regionu Saint-Emilion, słynącego z najbardziej prestiżowych winnic we Francji.

Bohater Traktatu o łuskaniu fasoli w monologu skierowanym do tajemniczego przybysza dokonuje bilansu całego życia. W jakim stopniu sam wpłynął na swój los, a jak bardzo ukształtowały go traumatyczne doznania z dzieciństwa i zakręty polskiej historii? Powieść Myśliwskiego to swoista medytacja nad rolą przeznaczenia i przypadku w ludzkim życiu.

Francuskie tłumaczenie powieści Myśliwskiego , opublikowane we Francji w 2010 roku przez wydawnictwo Actes Sud, uzyskało dofinansowanie w ramach Programu Translatorskiego cPOLAND prowadzonego przez Instytut Książki.

Na wasze komentarze i uwagi czekamy nie tylko tutaj, ale także na naszym profilu na Facebooku: tutaj !

d44qf09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44qf09