Trwa ładowanie...

Muzeum zabawek czeka na książki przyjazne dzieciom

Konkurs otwarty "Książka przyjazna dziecku" ogłosiło Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ma on na celu pokazanie współczesnej literatury dziecięcej, która bawi i uczy równocześnie. Książki można nadsyłać do końca września 2013 r.

Share
Muzeum zabawek czeka na książki przyjazne dzieciomŹródło: sxc.hu
d428i63

Konkurs otwarty "Książka przyjazna dziecku" ogłosiło Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ma on na celu pokazanie współczesnej literatury dziecięcej, która bawi i uczy równocześnie. Książki można nadsyłać do końca września 2013 r.

Konkurs* "Książka przyjazna dziecku"* to drugie po konkursie "Zabawka przyjazna dziecku" przedsięwzięcie tego typu, którego organizatorem jest kieleckie Muzeum Zabawek i Zabawy. Inspiracją były poszukiwania dobrej literatury dziecięcej, której czytanie również jest wspaniałą zabawą. **

* "Rodzice kilkulatka czy kilkunastolatka, który zaczyna odkrywać książki, mają problemy ze znalezieniem dobrej literatury współczesnej polskiego autora. Dlatego będziemy pokazywać lektury o wciągającej dziecko fabule i równocześnie nawiązujące do naszej tradycji, sztuki, pokazujące ciekawe zwyczaje czy poszczególne rejony Polski"*- wyjaśnił PAP dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy Maciej Obara.

d428i63

W konkursie mogą wziąć autorzy już wydanych lub dopiero co napisanych pozycji. Zgłoszenia kandydatów na "Książkę przyjazną dziecku" mogą przysyłać także wydawnictwa. Szczególnie zachęcani do udziału w konkursie są przede wszystkim młodzi czytelnicy, którzy mogą zgłosić do muzeum swoją ulubiona książkę spełniającą kryteria regulaminowe. Podstawowymi są walory językowe i styl odpowiedni dla wymagających czytelników w wieku od 7 do 14 lat.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski, mogą w nim wziąć udział także polscy autorzy mieszkający zagranicą. **

* "Ideą przewodnią konkursu jest znalezienie takich autorów, którzy mogliby zmierzyć się z klasykami literatury polskiej dla uczniów jak choćby Krystyna Siesicka, Małgorzata Musierowicz, Zbigniew Nienacki czy Edmund Niziurski" -* dodał Obara.

Książki i rękopisy będą przyjmowane na konkurs ogłoszony przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach do końca września 2013 r. Przez miesiąc będą je oceniać jurorzy - m.in.: prof. Alicja Baluch z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz dr Marta Pawlina-Meducka i dr Zofia Ożóg-Winiarska z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

"Książkę przyjazną dziecku"poznamy do końca października 2013 r. - taki jest planowany termin ogłoszenia werdyktu jury.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d428i63

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d428i63
d428i63