Trwa ładowanie...
jeżycjada
23-04-2010 13:21

Musierowicz pisząca językiem trolli

Musierowicz pisząca językiem trolliŹródło: Inne
d5h9a51

Prawdopodobnie jesienią ukaże się kolejna część popularnego cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz Jeżycjada. 15. część sagi będzie nosiła tytuł Język Trolli.

Małgorzata Musierowicz zarzekała się dwa lata temu, że Kalamburka jest książką ostatecznie zamykającą Jeżycjadę. Okazuje się jednak, że błagania czytelników przyniosły efekt - wydawca Musierowicz, wydawnictwo Akapit Press opublikuje jesienią następną część cyklu.

Nie wiadomo jeszcze, kto jest bohaterką Języka Trolli. Na okładce, gdzie zazwyczaj sportretowana jest główna bohaterka, przedstawiono ciemnowłosą, brązowooką, dziewczynę w zielonym kapeluszu.

d5h9a51

Można więc przewidywać, że nowa powieść nie będzie opowiadać o losach bohaterek kilku ostatnich części - ani o blondynce Pyzie, ani o szarookiej Laurze.

Cykl powieści nazwany przez czytelników Jeżycjadą łączy po pierwsze miejsce akcji - poznańska dzielnica Jeżyce, po drugie - bohaterowie, jeżeli nie należący do sławnej familii Borejków, to przynajmniej z nimi zaprzyjaźnieni, po trzecie - fabuła, której tematem są przeważnie perypetie uczuciowe młodej dziewczyny.

Na kartach 13 książek autorka zdołała opowiedzieć o pierwszych zakochaniach dwu pokoleń dziewczynek z rodziny Borejków. Licząc razem z ostatnią częścią - Kalamburką - której bohaterką jest mama Borejkowa, czytelnicy zapoznali się z miłosnymi perypetiami trzech pokoleń tej rodziny.

Małgorzata Musierowicz adresuje swoje książki do młodych dziewczyn, jednak wśród jej zagorzałych czytelników można znaleźć osoby w każdym wieku, tak mężczyzn, jak i kobiety.

Książki Małgorzaty Musierowicz są fenomenem wydawniczym na polskim rynku. Każdego roku wydawnictwo Akapit Press wznawia od 5 do 10 tys. egzemplarzy każdego tytułu, a co bardziej poczytne wydawane są co roku w nakładach od 10 do 15 tys. egzemplarzy.

d5h9a51
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5h9a51