Trwa ładowanie...
ycipk-1ul9rj

Młodzi harfiści mają szansę wystąpić w Cardiff. Trwa akcja crowdfundingowa

Dziecięcy zespół harfowy Wiktorska Harp Open został zaproszony do występu na Światowym Kongresie Harfowym w lipcu 2020 r. w Cardiff. Aby jednak doszło do wyjazdu potrzebna jest zbiórka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzi harfiści mają szansę wyjechać na święto do Walii
Młodzi harfiści mają szansę wyjechać na święto do Walii (Materiały prasowe)
ycipk-1ul9rj

Wiktorska Harp Open to zespół nastolatków, którzy grają na harfach i koncertują w całej Polsce. Teraz jednak czeka ich wielkie wyzwanie. Zespół został zaproszony do udziału w Światowym Kongresie Harfowym w stolicy Walii. Wyjazd wymaga jednak sporych nakładów finansowych, a utrzymuje się wyłącznie z wpłat darczyńców. Zespół apelował o pomoc w mediach, kilka dni temu pojawił się także w "Pytaniu na śniadanie".

- Wpisowe na wydarzenie w Cardiff to kwota rzędu 30 tys. zł - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską, jedna z mam dzieci, Anita Jóźwik.

- A to tylko część kosztów. Musimy przecież znaleźć hotel oraz zadbać o wyżywienie. Potrzebujemy ok. 100 tys. zł. - dodała.

ycipk-1ul9rj

Stowarzyszenie zdecydowało się na akcję crowdfundingową. Na stronie pomagam.pl stworzyli zbiórkę, na którą można wpłacać dowolne kwoty.

- To byłby pierwszy w historii udział polskich harf w spotkaniu harfistów z całego świata. Poprzedni miał miejsce w Hongkongu. Teraz jest znacznie bliżej- wyznała założycielka Stowarzyszenia Harfa Dzieciom, prof. Anna Sikorzak-Olek.

Stowarzyszenie Harfa Dzieciom nie jest przez nikogo finansowane, działa z darowizn i wpłat od rodziców, którzy zbierają środki na koncerty, konkursy, wyjazdy, transport. Od sumy zebranych pieniędzy zależy ilość młodych harfistów, którzy wystąpią na święcie harf.

Zbiórkę znajdziesz TU

ycipk-1ul9rj

- Namówmy rodzinę i znajomych, żeby się zainteresowali. To jest zespół zaangażowanych, zdolnych młodych muzyków, pomiędzy którymi są talenty na miarę światową. Pomóżmy im! - apeluje Anita Jóźwik.

Więcej szczegółów poznasz na stronie www.harfadzieciom.pl, gdzie dostępne jest konto dla darczyńców

Materiały prasowe
Podziel się

Zespół Wiktorska Open Harp powstał kilka lat temu. Tworzą go dzieci i młodzież (około 30 osób). Zespół powstał przy Państwowej Szkole Muzycznej im Karola Kurpińskiego przy ul. Wiktorskiej w Warszawie. Więcej szczegółów poznasz na stronie www.harfadzieciom.pl, gdzie dostępne jest konto dla darczyńców.

ycipk-1ul9rj

Prof. Anna Sikorzak-Olek to solistka i kameralistka, harfistka Polskiej Orkiestry Radiowej, nagrała kilkadziesiąt płyt (trzy nominowane do nagrody Fryderyki), pierwsza odtwórczyni wielu koncertów harfowych i utworów solowych, jest pedagogiem, stworzyła wydawnictwo nutowe "Polska Muzyka Harfowa” i ma jedno marzenie: aby jak najwięcej polskich dzieci grało na harfach. To marzenie spełnia Stowarzyszenie "Harfa Dzieciom” i zespół młodych harfistów "Wiktorska Harp Open”.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1ul9rj

ycipk-1ul9rj
ycipk-1ul9rj