Trwa ładowanie...
d3ruw9g

Miuosh podbija rynek literacki. "Wszystkie ulice bogów" to świeżo wydana książka śląskiego rapera

Śląski raper Miuosh napisał właśnie książkę, w której opowiada o swojej małej ojczyźnie, życiu i twórczości. Nie brakuje także niespodzianek dla fanów, np. takich jak niepublikowane dotąd teksty utworów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miuosh wydał książkę "Wszystkie ulice bogów"
Miuosh wydał książkę "Wszystkie ulice bogów" (East News, Fot: East News)
d3ruw9g

Miuosh w szczerej rozmowie z Arkadiuszem Gruszczyńskim rysuje obraz Śląska widzianego z perspektywy trzydziestokilkulatków, Śląska – "piątej strony świata" oraz Śląska – stanu umysłu. Miejsca definiowanego przez zmiany, ciągły rozwój, doświadczenia pokoleniowe, gdzie nowe ze starym tworzą chropowatą układankę.

Rozmowę uzupełnia felietonami, w których dzieli się spostrzeżeniami o Polsce, muzyce i show-biznesie.

ZOBACZ TAKŻE: Barbara Kurdej-Szatan: "Mówię córce, że czasami chłopak chodzi z chłopakiem, a dziewczyna z dziewczyną"

Miuosh w swojej kaiążce "Wszystkie ulice bogów" przekonuje, że najważniejsze są dla niego rodzina, Śląsk i muzyka. Pozwala sobie na opowieść o tym, co go boli, czego nienawidzi, za czym tęskni i o czym marzy.

d3ruw9g

W pozycji znajdziemy też nigdy dotąd niepublikowane teksty utworów.

Materiał prasowy

Tylko w WP fragment książki "Wszystkie ulice bogów":

Layer 1

Człowiek pije, żeby się odciąć albo otworzyć. Mnie to otwierało. Nie miałem problemów, od których chciałem uciec. Lubiłem i akceptowałem (w większości) moje życie, które z niezrozumiałych powodów co chwilę musiałem w jakiś sposób niszczyć. W ciągu dnia chciałem być najlepszym chłopakiem świata, w nocy, kiedy zostawałem bez niej, dążyłem w całkowicie odwrotnym kierunku. Wydawało mi się, że wszystko, co zawalam i psuję tym moim "poetyckim upadaniem", da się wytłumaczyć potrzebą obecności w moim artystycznym żywocie samego faktu upadania. Nie napiszę nic na trzeźwo, a jeśli napiszę, to słabo, zagram sztywno, bez luzu, będę się męczyć... Byłem grubym pijakiem amatorem z debilnymi wymówkami na wytłumaczenie tej żenującej sytuacji.

Miuosh, "Wszystkie ulice bogów"

Miuosh nie boi się szukać nowych dróg, eksperymentować, wchodzić w twórcze mariaże. Nagrywał i koncertował między innymi z Katarzyna Nosowską, Andrzejem Smolikiem, Piotrem Roguckim, czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia – za każdym razem uzyskiwał nieoczekiwane brzmienia, wymykał się zaszufladkowaniu i otwierał zaskakujące muzyczne przestrzenie.

d3ruw9g

Podziel się opinią

Share

d3ruw9g

d3ruw9g