Trwa ładowanie...

Miś Uszatek powraca

Miś Uszatek powracaŹródło: Inne
d4y40zv
d4y40zv

Dobranockowe filmy o misiu z oklapniętym uszkiem, Reksiu, kundlu z łatą na oku oraz o przygodach Bolka i Lolka wracają do łask - podaje "Dziennik".

TVP1 zapowiada, że nie tylko powrócą stare, dobre wieczorynki, ale też powstaną nowe produkcje. To element prorodzinnej polityki stacji, która chce, by przed telewizorem zasiadły nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.

W tej chwili tylko jedna na siedem wieczorynek to polska bajka - pisze gazeta. Reszta to produkcje zagraniczne, w tym najpopularniejsze Smerfy, Bracia Koala czy bajki Disneya. "Chcemy zmienić te proporcje. Za rok, dwa lata będą to już trzy polskie, a cztery zagraniczne bajki w tygodniu" - zapowiada wicedyrektor TVP1 Paweł Nowacki.

Już na początku stycznia, jako wieczorynki pojawią się Domisie, popularny wśród przedszkolaków program, dotąd emitowany przed południem. To dopiero początek. Telewizja publiczna zaczyna współpracę ze studiami rysunkowymi, które mają przygotować projekt nowych bajek.

"Polska animacja bardzo podupadła. Potrzebujemy czasu i nowych pomysłów" - przyznaje Krzysztof Mielańczuk, który w TVP nadzoruje projekt wprowadzenia nowych wieczorynek.

"Dziennik" zapowiada, że na wiosnę pojawi się Miś Fantazy, który ma szansę zastąpić uwielbianego Misia Uszatka. To przygody błękitnego niedźwiadka i jego przyjaciół. Oprócz nowych animacji na ekrany powrócą znane wszystkim wieczorynki, m.in.: Miś Uszatek, Reksio, Bolek i Lolek. Większość z nich powstała w latach 70. i 80.

d4y40zv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y40zv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj