Trwa ładowanie...
d2xd0fg
miłosz
16-07-2013 15:52

Miłosz dostępny w Internecie

d2xd0fg
d2xd0fg

Gromadzeniem i nowoczesnym katalogowaniem wiedzy o dorobku twórczym Czesława Miłosza zajmie się amerykańsko-polska fundacja "The Milosz Institute. Archives and Library".

- Czesław Miłosz jest jednym z niewielu, którego biografia jest zarazem biografią XX i początków XXI wieku. Jego powstałe w ciągu 70 lat utwory literackie, publicystyka, rozmowy, korespondencja, fotografie, nagrania audio i wideo układają się w bezprecedensowy przewodnik po dziejach Polski oraz kulturze światowej - mówi Agnieszka Kosińska, sekretarz poety.

Fundację założyli w USA syn noblisty Antoni Miłosz, synowa Joanna Rayska, Kamil Kasperek i Agnieszka Kosińska, a obecnie rejestrują ją w Polsce. Będzie miała siedzibę zarówno w Oakland Berkeley w Kalifornii, jak i w Krakowie.

Fundatorzy "The Milosz Institute. Archives and Library" są przekonani, że trzeba zachować i udostępnić za pomocą Internetu to wielkie bogactwo kulturowe, jakie zgromadziło się wokół osoby Czesława Miłosza i związane jest z jego epoką oraz ludźmi współtworzącymi te czasy.

d2xd0fg

- To będzie coś zupełnie nowego: elektroniczne muzeum, w którym w multimedialnej technice cyfrowej pokazany będzie świat Czesława Miłosza - zapewnia Agnieszka Kosińska.

Fundacja zabiega obecnie o sponsorów. Pierwszymi projektami tego centrum mają być: przygotowanie bibliografii Miłosza oraz opracowanie m.in. materiałów audio i wideo rejestrujących wieczory autorskie, festiwale, promocje książek i spotkania oficjalne noblisty.

d2xd0fg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xd0fg