Trwa ładowanie...

Odpadł na pytaniu za pół miliona. Pokolenie PRL na pewno by wiedziało

W odcinku "Milionerów" wyemitowanym 26 kwietnia zawodnik z Gdańska w pięknym stylu dotarł do przedostatniego pytania. Ale kiedy je usłyszał, od razu pojawiły się schody. W pytaniu chodziło o wskazanie wspólnego mianownika dla trzech wielkich polskich pisarzy i Jana Marcina Szancera.

Share
Piotr z Gdańska zrezygnował przed zaznaczeniem złej odpowiedzi
Piotr z Gdańska zrezygnował przed zaznaczeniem złej odpowiedziŹródło: Materiały prasowe
d2boajj

Piotr Rutkowski z Gdańska walczył o milion złotych w dwóch kolejnych odcinkach "Milionerów". 25 kwietnia pokazano jego drogę do 75 tys. zł. Następnego dnia odpowiadał dalej i bez problemu, a na dodatek bez pomocy kół ratunkowych, dotarł do pytania za 500 tys. zł.

Tu niestety pojawiły się schody, bo Hubert Urbański zapytał go o nazwisko człowieka, którego pan Piotr zupełnie nie kojarzył.

Odejścia z TVN

Oto pytanie za 500 tys. zł, które padło w "Milionerach" 26 kwietnia:

d2boajj

Co miał wspólnego Jan Marcin Szancer z Krasickim, Mickiewiczem i Sienkiewiczem?

·       A: Był ich ulubieńcem

·       B: To ich wydawca

·       C: To ilustrator ich dzieł

d2boajj

·       D: Nic

Zawodnik od razu przyznał, że o ile Krasicki, Mickiewicz i Sienkiewicz są mu doskonale znani, to nie wiedział, czym mógł się zajmować Szancer. I co go łączyło z wielkimi pisarzami. Po kilku minutach namysłu zrezygnował z dalszej gry i musiał się zadowolić 250 tys. zł.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kiedy było już po wszystkim, Hubert Urbański zapytał go, która odpowiedź wydawała mu się właściwa. Zawodnik odparł, że skłaniał się ku wariantowi "D".

d2boajj

Była to oczywiście błędna odpowiedź, gdy Szancer to znany grafik i ilustrator. Stworzył m.in. okładkę "Pana Tadeusza", ilustrował trylogię Sienkiewicza, jego grafiki są też doskonale znane pokoleniu wychowanemu w PRL-u, które miało na półce "Wiersze Brzechwy" z okładką Szancera, "Akademię Pana Kleksa", "Pinokia" i wiele innych.

Przypomnijmy, że polska wersja "Milionerów" trafiła na antenę w 1999 r. Dotychczas pytanie za milion padło 25 razy, ale tylko trzy osoby udzieliły poprawnej odpowiedzi. Ostatnią polską milionerką była Katarzyna Kant-Wysocka, która wygrała główną nagrodę w marcu 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2boajj

Podziel się opinią

Share
d2boajj
d2boajj