Trwa ładowanie...
d1kpmu0

Migotliwy ton

d1kpmu0
d1kpmu0

*W księgarniach można już znaleźć najnowszą książkę Piotra Wierzbickiego _Migotliwy ton. Esej o stylu Chopina_. * Ta książka nie powstała przez przypadek. Chopin zajmuje od początku miejsce centralne w muzycznym pisarstwie Piotra Wierzbickiego . Szkice poświęcone Chopinowi wypełniają aż w połowie jego pierwszą książkę z tego obszaru (Życie z muzyką, 1993). Idzie za nią książka Chopin - portret muzyczny (1999). Chopinowski wątek przewija się gęsto w muzycznych felietonach Autora.

Dostajemy do rąk rzecz, która, tak jak wszystkie poprzednie Piotra Wierzbickiego , nie jest ani zbiorem anegdotek z życia kompozytora, ani koktajlem z westchnień i zachwytów, ani rozprawą muzykologiczną najeżoną uczonymi terminami.

To przedsięwzięcie w formie czysto literackie, zuchwała, fantazyjna wręcz próba rozszyfrowania – z pozycji słuchacza, entuzjasty, któremu zdarzyło się być pisarzem – największej spośród chopinowskich zagadek: tajemnicy stylu Chopina, tak zawsze rozpoznawalnego, a tak strasznie nieuchwytnego, krańcowej unikalności tej muzyki i efektu szczególnej intymności, sprawiającej, że czujemy się z nią jak w domu.

d1kpmu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kpmu0