Trwa ładowanie...

Międzynarodowy maraton szekspirowski

Międzynarodowy maraton szekspirowskiŹródło: Inne
dkkptfe
dkkptfe

Podczas międzynarodowego maratonu szekspirowskiego w rodzinnym mieście Williama Szekspira Stratford- upon-Avon po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w ciągu roku wszystkie jego sztuki – poinformowała dyrektorka festiwalu Complete Works Deborah Shaw.

W maratonie, który rozpocznie się 23 kwietnia, w 442. rocznicę urodzin Szekspira , wezmą udział słynni reżyserzy i aktorzy. Peter Stein z Niemiec przedstawi „Troilusa i Kresydę”, a Japończyk Yukio Ninagawa – „Tytusa Andronikusa”. Brytyjska aktorka Judi Dench wystąpi w musicalowej wersji „Wesołych kumoszek z Windsoru”. Wystąpią zespoły z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki.

W ramach maratonu będzie można obejrzeć 37 sztuk Szekspira , a także przedstawienia na podstawie jego twórczości poetyckiej, m.in. sonetów. Gospodarzem festiwalu jest zespół Royal Shakespeare Company, który zaprezentuje 15 sztuk słynnego dramaturga.

Niektóre przedstawienie będą się odbywać poza teatrem, np. „Henryk VIII” zostanie wystawiony w kościele Świętej Trójcy, gdzie Szekspir jest pochowany.

Maratonowi towarzyszyć będą projekcje filmowe, koncerty i konferencje. W meczu piłkarskim zmierzą się drużyny Montekich i Kapuletich.

dkkptfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkkptfe