WP

Michnik na rozdaniu Nike 2018: znaczek w klapie, paczka papierosów w kieszeni koszuli

Uroczystość, podczas której co roku jednemu tytułowi przyznaje się miano najlepszego polskiego dzieła, jest niezwykle elegancka. Ma podniosłą oprawę i oficjalny charakter. Dlatego dla niektórych zaskoczeniem mógł być fakt, że Adam Michnik wyszedł na scenę z paczką papierosów w kieszonce koszuli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Michnik
Adam Michnik (East News)
WP

Tego szacowne grono literatów mogło się spodziewać, Michnik nie bawił się w konwenanse. Gdy wyszedł na scenę tuż przed ogłoszeniem wyników, przyciągnął spojrzenia. Wszystko przez dwa szczegóły. Po pierwsze, w klapie marynarki dało się zauważyć sporej wielkości znaczek z napisem "Konstytucja". Po drugie, naczelny "Gazety Wyborczej" nie był ubrany zbyt szykownie, a z kieszonki kraciastej koszulki wystawała mu paczka papierosów.

Choć taki styl w przypadku publicysty absolutnie nie dziwi, to, trzeba przyznać, wyglądał zaskakująco w zderzeniu z nienaganną prezencją prowadzącej rozdanie nagród - Grażyną Torbicką. Prezenterka wystąpiła w czarnej, dopasowanej sukni.

WP
Adam Michnik TVN24
Podziel się

Michnik na zakończenie uroczystości powiedział kilka słów.

- Naszej władzy dobra zmiana się nie udała - stwierdził Michnik. - Nie mam żadnej wątpliwości i mogę to powiedzieć w trudnych, ciemnych czasach ku pokrzepieniu serc, że za rok kandydaci do nagrody będą równie pokrzepiający i za rok nie damy się temu, co w cudzysłowie nazywa się dobrą zmianą.

Adam Michnik TVN24
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP