Trwa ładowanie...

Michèle Fitoussi w Polsce!

Biografia „cesarzowej piękna”, założycielki światowego imperium kosmetycznego, jednej z najbogatszych kobiet w historii. Urodzona w ubogiej żydowskiej rodzinie na krakowskim Kazimierzu; dzięki determinacji i tytanicznej pracy została multimilionerką i właścicielką imperium kosmetycznego, nazwano ją „cesarzową piękna”

Michèle Fitoussi w Polsce!Źródło: "__wlasne
d1pnoai
d1pnoai

Tuż po premierze książki Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno , w dniach 26-27 listopada 2012 roku gościć będziemy w Warszawie Michèle Fitoussi ! Autorka z przyjemnością spotka sie z czytelnikami na otwartym spotkaniu.

Biografia „cesarzowej piękna”, założycielki światowego imperium kosmetycznego, jednej z najbogatszych kobiet w historii.

Urodzona w ubogiej żydowskiej rodzinie na krakowskim Kazimierzu; dzięki determinacji i tytanicznej pracy została multimilionerką i właścicielką imperium kosmetycznego, nazwano ją „cesarzową piękna”.

(img|342015|center)

d1pnoai

Pod koniec XIX wieku pojawiła się w Australii z 12 pudełeczkami „tajemniczego kremu” przywiezionego z Krakowa,a kiedy zmarła w 1965 roku, jej imperium było warte 100 milionów dolarów, liczyło 32 tysiące pracowników, a przemysł kosmetyczny rozkwitł na całym świecie.

Helena Rubinstein przez całe życie podróżowała: Kraków, Wiedeń, Australia i znów Europa – tym razem Londyn i Paryż. Wreszcie Nowy Jork, w którym „pierwsza dama przemysłu kosmetycznego” odniosła największe sukcesy.

(img|342016|center)

Humorzasta ekscentryczka na dwunastocentymetrowych obcasach, pracoholiczka z wężem w kieszeni, a jednocześnie kreatorka trendów. Jaka była prywatnie?

Uwielbiała piękne stroje, nieustannie interesowała się modą. Wspierała i wypromowała takie sławy, jak: Christian Dior, Pierre Cardin, Yves Saint Laurent, Coco Chanel i wiele innych.
Znała najznakomitszych ówczesnych czasów, Elizabeth Taylor, Salvadora Dali, Pabla Picasso.

d1pnoai

(img|341772|center)

Nie można przecenić jej wkładu w rozwój marketingu, wiele sztuczek wymyślonych na potrzeby reklam produktów Heleny Rubinstein stosuje się z powodzeniem do dziś.

Mawiała: Nie ma kobiet brzydkich, są tylko leniwe.

* Michèle Fitoussi* znana francuska dziennikarka, scenarzystka i pisarka. Absolwentka prestiżowego Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu. Urodziła się w 1954 roku w Tunisie, gdzie spędziła pierwsze pięć lat życia, potem jej rodzina przeniosła się do Paryża.

d1pnoai

(img|342019|center)

Od ponad 25 lat pisze felietony do „Elle”. Pierwsza jej książka, Le Ras-le-bol des superwomen, opowieść o jej życiu codziennym, zawodowym i rodzinnym, okazała się bestsellerem. Opublikowana w 1999 roku La Prisonnière o życiu Marokanki Maliki Ufkir
(współautorka książki) przez 25 tygodni była na liście bestsellerów „New York Timesa”, została przetłumaczona na blisko 30 języków. Jej kolejna powieść pt. Victor (2007) została filmowana w 2009 roku.

Nakładem MUZY ukazała się jej komiczno-obyczajowa powieść Ostatni zamyka drzwi .
Fitoussi ma dwoje dzieci, mieszka w Paryżu.

d1pnoai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pnoai

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj