Trwa ładowanie...
czechy
23-04-2010 13:51

Michal Viewegh kontra brukowce

Michal Viewegh kontra brukowceŹródło: Inne
d29yz5n
d29yz5n

Popularny czeski pisarz Michal Viewegh i aktor Marek Vaszut wystąpili przeciwko praktykom czeskich brukowców. Petycję ich autorstwa, jako płatne ogłoszenie, opublikował dziennik „Lidove Noviny”.

Petycję pod nazwą „Informacja dla brukowców i apel do kolegów” podpisało już dwudziestu popularnych aktorów, a kolejni mogą to uczynić na specjalnej stronie internetowej - informuje dziennik.

Inicjatorzy petycji nie sądzą, że doczekają się wyraźnej reakcji ze strony kierownictwa tabloidów, nie chcą jednak nadal przyglądać się, jak pisma te codziennie, anonimowo i bezkarnie znieważają znanych ludzi - piszą „Lidove Noviny”.

d29yz5n

„Niech brukowce piszą o tych, którym na tym zależy, my się bez nich obejdziemy i nie mamy obowiązku z nimi rozmawiać” - oświadczają autorzy petycji.

* Viewegh twierdzi, że czeskie brukowce nie różnią się od innych na świecie, z wyjątkiem prawnej oceny sytuacji.* Znane światowe osobistości przynajmniej dostają czasami od mediów wystarczająco wysokie odszkodowanie. W Czechach jest jednak inaczej.

Viewegh i Vaszut procesowali się z brukowcami.
„Sąd jednak zawsze odwoływał się do paragrafów o rzekomym interesie społecznym, który jako osoby powszechnie znane powinniśmy tolerować” - podkreślają w petycji.

Już wcześniej oceniali, że praktyki prasy brukowej są niesmaczne i należałoby je jakoś ograniczyć. Petycję sformułowali, ponieważ ich zdaniem tabloidy korzystają aktualnie z jeszcze brutalniejszych metod - informuje dziennik „Lidove Noviny”.

d29yz5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29yz5n