Trwa ładowanie...
michael jackson
08-06-2010 16:34

Michael Jackson. Post scriptum

Michael Jackson. Post scriptum

Michael Jackson. Post scriptumŹródło: Książki WP
d3d9byf
d3d9byf

15 czerwca, w przededniu pierwszej rocznicy śmierci Michaela Jacksona, ukazuje się książka Anety Ostaszewskiej pt. Post Scriptum. Po śmierci Michaela Jacksona (Tauropress).

Książka ta jest próbą zrozumienia świata społecznego, świata ludzkich myśli, wyobrażeń i emocji. Jest historią lekcji o śmierci, a dokładniej: lekcji o tym, co inni już zdążyli o niej napisać. Pytania za którymi podąża autorka są następujące: jak kultura popularna obchodzi się ze śmiercią? Jak publiczność, czyli współcześni ludzie-uczestnicy kultury popularnej, reagują na wiadomość o śmierci idola? Co media „robią” ze śmiercią: w jaki sposób przekazują wiadomość o śmierci, jak przedstawiają osobę zmarłego? I wreszcie: co reakcje mediów i ich publiczności „mówią” o nich samych?

W centrum zainteresowania zostaje umieszczony współczesny człowiek, współczesne społeczeństwo i współczesna kultura, a ściślej mówiąc – interesujący jest ten wycinek naszego życia społecznego zogniskowany wokół wydarzeń, jakie miały miejsce pomiędzy 25 czerwca 2009 roku, a styczniem 2010 roku, i związane były ze śmiercią Michaela Jacksona.
Książka ta jest post scriptum - w dosłownym znaczeniu - książki Michael Jackson jako bohater mityczny. Perspektywa antropologiczna (WAiP, 2009).

Aneta Ostaszewska (ur. 1977 r.), socjolożka kultury. W 2007 roku obroniła doktorat w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się antropologią współczesności, a szczególnie zjawiskiem mityzacji i mitologizacji kultury popularnej. W 2009 roku - nakładem Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych - ukazała się jej pierwsza książka Michael Jackson jako bohater mityczny. Perspektywa antropologiczna.

d3d9byf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d9byf

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj