Trwa ładowanie...
do6tb4k

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet już w formie audio

Share
do6tb4k

Wydawnictwo Czarna Owca zdecydowało się na początku tego roku na nagranie pierwszej części kryminalnej trylogii Millennium autorstwa Stiega Larssona . Powieści, która na świecie sprzedała się w ponad 26 mln egzemplarzy, będzie można teraz wysłuchać w doskonałej interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Debiut literacki znanego szwedzkiego dziennikarza i eksperta od ruchów nazistowskich, skrajnej prawicy oraz organizacji antydemokratycznych, Stiega Larssona , wstrząsnął rynkiem wydawniczym w roku 2008. Autor zajął drugie miejsce na liście najbardziej poczytnych pisarzy na świecie, a prawa do publikacji trylogii sprzedano już do 44 krajów. Niestety, sam Larsson nie doczekał spektakularnego sukcesu swoich książek, zmarł tuż przed premierą pierwszej części Millennium.

Ogromne powodzenie trylogii sprawiło, że Wydawnictwo Czarna Owca zdecydowało się wydać pierwszą część w formie audiobooka.

- Chcieliśmy dotrzeć z Larssonem także do tych, którzy z różnych powodów nie mają czasu na czytanie lub z uwagi na pracę albo inne absorbujące zajęcia - wolą słuchać - to m.in. kierowcy, młodzi rodzice zajęci opieką nad dziećmi, często osoby podróżujące, które przedkładają słuchanie nad czytaniem. Także masowa popularność doskonałych nośników plików audio (telefony, odtwarzacze mp3, iPody) jest dla Wydawnictwa doskonałą okazją do dotarcia i do takich odbiorców z doskonałym bestsellerem. Wydaję się nam, że nie ma już w Polsce osoby, która nie słyszałaby o Larssonie i Millennium - stąd naturalną konsekwencją wydało nam się przygotowanie tego bestsellera do słuchania – potwierdza Joanna Ćwiklak, Dyrektor ds. Promocji Wydawnictwa Czarna Owca.

do6tb4k

Do nagrania słynnej powieści wydawnictwo zaprosiło wybitnego aktora i lektora Krzysztofa Gosztyłę, laureata nagrody Wielki Splendor za artystyczną działalność radiową 1998 i nagrody radiowej Złoty Mikrofon 2006.

Wydanie audiobooka Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet stało się także punktem wyjścia do nawiązania współpracy między serwisem audioteka.pl oraz Wydawnictwem Czarna Owca. Efektem jest prapremiera audiobooka w serwisie audioteka.pl w formie plików do pobrania, jeszcze zanim pojawi się on na płytach CD.

do6tb4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do6tb4k
do6tb4k