Trwa ładowanie...

Masz firmę? Kup książkę do biblioteki

Jeszcze do 30 listopada można wziąć udział w akcji „1 firma – 1 książka” zwanej inaczej Książkowym Maratonem Fundatorów. Organizator Fundacja ABCXXII ze względu na duże zapotrzebowanie bibliotek zdecydowało się przedłużyć czas jej trwania.

Masz firmę? Kup książkę do bibliotekiŹródło: Inne
d28vbtj
d28vbtj

Rozpoczęta 10 maja akcja, mająca na celu uzupełnienie księgozbiorów bibliotecznych, a tym samym ułatwienie dostępu każdego dziecka do książki ciągle trwa. Do udziału w niej zaproszone są zarówno biblioteki, które zgłaszać mogą swoje zapotrzebowanie na książki, jak i fundatorzy prywatni i firmy, które mogą zakupić książkę do biblioteki.

Ci, którzy jeszcze nie zdążyli wziąć udziału w akcji, mają takie chęci i nie bardzo wiedzą, w jaki sposób mogą się w nią włączyć, powinni wejść na stronę internetową "Cała Polska Czyta Dzieciom", gdzie uzyskać można dokładne informacje na temat rejestracji w projekcie.

Akcja „1 firma – 1 książka” spotkała się jak na razie raczej z umiarkowanym zainteresowaniem. Po pięciu miesiącach trwania akcji 1117 fundatorów – firm i osób prywatnych zakupiło 2707 książek. 2429 biblioteki, które zarejestrowały swą chęć udziału w akcji zgłosiły zapotrzebowanie na 117965 książki.

Według statystyk najbardziej aktywne jest województwo łódzkie, w którym w akcję włączyło się: 277 fundatorów i 296 bibliotek. Nie w każdym regionie Polski liczba bibliotek i fundatorów jest porównywalna. W województwie podlaskim liczba potrzebujących bibliotek jest kilkanaście razy większa niż liczba gotowych pomóc fundatorów.

Przedłużenie akcji do końca listopada daje szansę na poprawę nie tylko tej konkretnej sytuacji, ale większy udział w akcji zarówno bibliotek, jak i fundatorów w całej Polsce.

d28vbtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28vbtj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj