Trwa ładowanie...

Masoni chcą się lansować dzięki Danowi Brownowi

Masoni chcą się lansować dzięki Danowi BrownowiŹródło: Inne
d1sb3g2
d1sb3g2

Książki, strona internetowa i specjalne blogi z informacjami o masonerii - tak amerykańscy wolnomularze przygotowują się na premierę nowej książki Dana Browna The Lost Symbol.

- Jeśli ktoś przeczyta Dana Browna i będzie miał pytania, bez wątpienia będzie miał wybór książek i źródeł, które dadzą mu objaśnienia i odpowiedzi – mówi masoński pisarz w „Salt Lake Tribune”.

Jednym z takich wydawnictw jest Masoński mit. Książka ukazała się tydzień przed tym, jak do księgarń wejdzie nowa powieść Browna . Jej autor, Jay Kinney, jest masonem z Kalifornii. Zapewnia, że ukazując historię masonerii starał się przewidzieć, które ze spiskowych teorii tej niebezpiecznej organizacji mogły zainteresować Browna .

d1sb3g2

* Kod Leonarda Da Vinci sprzedał się w 80 milionach egzemplarzy i był przez wielu postrzegany jako masońska propaganda*, m. in. pozostawił dużą część naiwnych czytelników z przeświadczeniem, że Jezus naprawdę miał dziecko z Marią Magdaleną.

Podobno ukazująca się 15 września książka The Lost Symbol będzie opowiadała o związkach masonów z mormonami. Nie wiadomo jednak do końca, czy Brown będzie w niej wybielał wolnomularzy, czy też użyje przy ich opisie - tak jak wcześniej wobec Opus Dei i Kościoła - mało subtelnych kłamstw, żeby odmalować ich w ciemnych barwach (choć tu wystarczyłoby po prostu pisać prawdę).

Amerykańskie loże, choć przygotowują się także do ewentualnej krytyki powieści, są raczej zadowolone z faktu jej powstania. Nie często zdarza się taka okazja, by cudzym nakładem tak zwiększyć zainteresowanie własnymi publikacjami. Dan Brown daje im kolejną okazję, by masoneria poszerzyła swoje szeregi.

d1sb3g2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sb3g2