Trwa ładowanie...

Mariusz Szczygieł laureatem nagrody im. Beaty Pawlak

Mariusz Szczygieł laureatem nagrody im. Beaty PawlakŹródło: Inne
d2lqn4a
d2lqn4a

*Książka Mariusza Szczygła Gottland zdobyła nagrodę im. Beaty Pawlak. * Nagroda imienia Beaty Pawlak przyznawana jest od 2003 roku za tekst na temat innych kultur, religii i cywilizacji opublikowany w języku polskim w okresie od 1 lipca poprzedniego roku do 30 czerwca br. W ten sposób wypełniana jest ostatnia wola Beaty Pawlak , dziennikarki i pisarki, która 12 października 2002 zginęła w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali. Ustanowiony Jej testamentem i noszący Jej imię Fundusz, powierzony został Fundacji im. Stefana Batorego.

Gottland Mariusza Szczygła to wybór znakomitych reportaży poświęconych Czechom, uwikłanym w czasy, w jakich przyszło im żyć. Czechosłowacja i Czechy – Gottland - to kraj horroru, smutku i groteski. Gottland Mariusza Szczygła nie ma nic wspólnego ze stereotypową opowieścią o kraju wesołków, zabijających czas przy piwie.

Dotychczasowymi laureatami nagrody są Joanna Bator , Anna Fostakowska, Piotr Kłodkowski , Beata Pawlikowska , Paweł Smoleński i Andrzej Stasiuk .

d2lqn4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lqn4a