Trwa ładowanie...

Marina Abramović zawita do Torunia. Mieszkańcy będą się wspólnie modlić

Serbska artystka Marina Abramović zaprezentuje blisko 120 swoich prac w Centrum Sztuki Współczesnej. "W piątek Polska ma zostać oficjalnie przeklęta. Modlitwa każdego z Was jest na wagę złota" - można przeczytać w internetowym "łańcuszku".

Share
Marina Abramović zawita do Torunia. Mieszkańcy będą się wspólnie modlić
Źródło: Forum
d4112he

Już 8 marca w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu ruszy wystawa Mariny Abramović. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystek zaprezentuje swoją twórczość. Wystawę będzie można oglądać do 11 sierpnia, a na projekt "Do czysta" składa się 120 prac.

Marina Abramović uchodzi za skandalistkę. Każda jej wystawa odbija się szerokim echem. W ramach wystawy "Artist is Present" spędziła trzy miesiące nieruchomo na krześle i patrząc w oczy kolejnych osób, które zdecydowały się usiąść z nią przy stole. Innym razem weszła wewnątrz narysowanej na ziemi pięcioramiennej komunistycznej gwiazdy, którą podpaliła.

ZOBACZ: Oddała swoje ciało na 6 godzin obcym ludziom. Wnioski są szokujące

Wizyta Mariny Abramović w Toruniu wywołuje wiele emocji. W mieście krąży "łańcuszek" wiadomości w sprawie mobilizacji modlitewnej przed wizytą artystki. Jest ona podyktowana m.in. "okultystycznymi praktykami" Abramović.

d4112he

- Będzie potrzebna PILNA modlitwa w piątek. O 18:00 odbędzie się zamknięte spotkanie miejscowych elit na satanistycznym wernisażu Mariny Abramowicz, mające na celu poddanie Polski kultowi szatana. (...) W piątek Polska ma zostać oficjalnie przeklęta. Modlitwa każdego z was jest na wagę złota - można przeczytać w wiadomości.

facebook.com
Źródło: facebook.com

Centrum Sztuki Współczesnej odwiedzi sama artystka. Z tego powodu instytucja wprowadziła specjalne środki bezpieczeństwa. Władze zdecydowały o zamknięciu kawiarni i głównego wejścia. Odwiedzający kino będą przechodzić przez specjalne kontrole.

d4112he

Podziel się opinią

Share
d4112he
d4112he