Trwa ładowanie...
amnesty
09-12-2015 13:55

Maraton Pisania Listów Amnesty International - dzień 9.

Maraton Pisania Listów to coroczna akcja Amnesty International, która odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Ludzie na całym świecie wysyłają apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Dzięki listom udaje się zmienić życie wielu osób – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane.  Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 3,2 mln akcji w 150 krajach, a w samej Polsce napisaliśmy ponad 250 000 listów.

Maraton Pisania Listów Amnesty International - dzień 9.Źródło:
dbss9vx
dbss9vx

Maraton Pisania Listów to coroczna akcja Amnesty International, która odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Ludzie na całym świecie wysyłają apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Dzięki listom udaje się zmienić życie wielu osób – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 3,2 mln akcji w 150 krajach, a w samej Polsce napisaliśmy ponad 250 000 listów.

* *Podczas tegorocznego Maratonu Pisania Listów można będzie podjąć działanie w obronie 10 osób, o których wiadomo, że listy mogą wpłynąć na poprawę ich losu.

9.12 - Syria - Rania

Rania Alabassi to odnosząca sukcesy dentystka z Damaszku, Syrii. Jej sześcioro dzieci: Dima, Entisar, Nadżah, Alaa, Ahmad oraz Lajan są miedzy 3 a 15 rokiem życia. 9 marca 2013 roku syryjscy agenci rządowi wtargnęli do jej domu i zabrali jej męża. Dwa dni później przyszli po nią oraz jej dzieci. Od tamtej pory słuch o rodzinie zaginął.Władze syryjskie odmówiły przekazania krewnym Rani jakichkolwiek informacji o tym, co się stało ani gdzie znajdują się Rania i jej rodzina.

Siostrze Rani, Naili, pozostaje tylko zgadywać, dlaczego zostali aresztowani: „Nie należała do żadnej partii opozycyjnej, nie chodziła na demonstracje. Zawsze pomagała innym”.W miarę eskalacji konfliktu w Syrii nasila się przemoc w całym kraju. Tysiące Syryjczyków uznanych jest za zaginionych po aresztowaniu przez siły państwowe lub schwytaniu przez bojówki. Powszechnie torturuje się zatrzymanych, co doprowadziło już prawdopodobnie do śmierci tysięcy osób.Rząd Syrii nadal lekceważy rezolucję ONZ z 2014 roku, która nawołuje do położenia kresu wymuszonym zaginięciom.

NAPISZ LIST, ZMIEŃ ŻYCIE!

www.amnesty.org.pl/maraton

Więcej informacji:Natalia Węgrzyn
Specjalistka ds. MediówAmnesty International Polska
natalia.wegrzyn@amnesty.org.pl
691 357 935

dbss9vx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbss9vx